Про це у прямому ефірі 24 каналу розповіла директорка Українського інституту в Лондоні Марина Пезенті.
Читайте також: Скуповують продукти та ліки: що відбувається в Британії через Brexit
Я не думаю, що відбудуться якісь зміни, адже Україна нині перебуває в групі країн, які за особливим режимом отримують візи. Процедура досить складна та дорога. Я не чула коментарів, що ці процедури можуть змінитись. Скоріш за все Brexit на цьому не позначиться,
– сказала Пезенті.
Вона також пояснила проблему скорочення авіапольотів з Великої Британії в Україну.
"Я вважаю, що Brexit не пов'язаний з цим. Складність авіаперевезень полягатиме у тому, що, якщо Британія вийде з ЄС, то автоматично припинить свою дію угода, яка регулює ці перевезення. Створиться так званий "юридичний вакуум". Наразі уряд має терміново надати план дій, що він буде робити з вантажними перевезеннями, авіаперельотами, закупівлею медикаментів тощо", – пояснила директорка Українського інституту в Лондоні.
Нагадаємо, 15 січня депутати нижньої палати парламенту Британії, Палати громад, проголосували проти угоди щодо виходу країни з Європейського Союзу, яка вже була узгоджена прем'єркою Терезою Мей із Брюсселем. Результат голосування: 432 депутати "проти", 202 – "за".
Що таке Brexit?Це вихід Великобританії зі складу Євросоюзу. Референдум щодо членства Британії у ЄС відбувся 23 червня 2016 року. 51,9% громадян, що взяли участь у голосуванні, виявили бажання покинути ЄС, натомість 48,1% виборців проголосували за те, щоб залишитись у складі ЄС.