Голова Адміністрації морських портів України Райвас Вецкаганс в інтерв’ю "Інтерфаксу" розповів, що ситуація з портами на березі Азовського моря дуже складна.
Це важливо: Українські військові продовжать ходити через Керченську протоку, – Хомчак
За час агресії з боку Росії азовські порти втратили практично половину вантажів, а кількість суден, що заходили до портів, скоротилась у більш ніж 2 рази. Як наслідок, за нашими підрахунками, порти недоотримали доходу щонайменше на 6 мільярдів гривень,
– сказав Вецкаганс.
Проте, у ці 6 мільярдів гривень не включено збитки, які зазнали експортери через простої своїх товарів у портах.
Чиновник також висловив думку, що порти України на Азові наразі потребують комплексну підтримку на державному та міжнародному рівнях. Саме завдяки такому об'єднанню зусиль у 2018 році вдалося зняти блокаду з портів "Маріуполь" і "Бердянськ".
Як РФ блокує Керченську протоку і як це вплинуло на порти України?Росія блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямують до українських портів. Час затримки кораблів може сягати більше тижня. Окрім того, під Кримським мостом не можуть пройти судна, висота яких становить 33 метри і більше. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.
Порти Маріуполя та Бердянська несуть великі збитки через блокаду руху суден через Керченську протоку. У зв'язку з цим обидва порти змушені перейти на 4-денний робочий тиждень та скоротити штат працівників. Загалом через агресію РФ та блокування судноплавства морська галузь України втратила близько 10 мільярдів гривень.