Маріупольський та Бердянський торговий порти є єдиними в Азовському морі, які забезпечують імпорт та експорт товарів зі східних та південно-східних регіонів України. Через окупацію Росією Керченської протоки ці морські порти фактично залишилися ізольованими.

Читайте також: Агресія Росії в Чорному й Азовському морях: як Україна зміцнює свої позиції

"Я побував у Маріуполі, можу сказати, що кожен корабель затримують на 1 – 3 дні через контроль і морські обмеження під час проходження Керченської протоки", – написав німецький депутат Саррацин у своєму Twitter.

Відомо, що німецький політик збирається провести в Україні зустрічі із українськими політиками, дипломатами та представниками ОБСЄ. Саррацин є експертом у східноєвропейській політиці і до 6 лютого перебуватиме із робочим візитом в Україні.

В Азовському морі Росія намагається "економічно висушити" Маріуполь,
– вважає депутат Бундестагу.

Водночас, він зазначає, що влада Маріуполя, директор порту і громадяни налаштовані позитивно.

"Німеччина може допомогти! Безкоштовною навігацією, а також – з поліпшенням інфраструктури та екологічної ситуації", – додає Саррацин.

Додамо, що через будівництво окупантами Кримського мосту під загрозою опинилось взагалі все судноплавство. Потік води з Азовського моря виносить пісок і мул, який не може повністю пройти повз опори мосту. Створюється ефект "гребінця" і мул заноситься в акваторію Керченської бухти, яка починає активно міліти.