Про це повідомляє El Periodico.
Читайте також: Якою буде зустріч Путіна та Трампа у Парижі: коментар Болтона
У Кремлі не сумніваються в тому, що Трамп втілить в життя свій намір і виведе Сполучені Штати з ракетного договору, хоча офіційно угоду поки ще не розірвано. Росія очікує з боку Вашингтона пояснень, чому Білий дім йде на цей крок.
Як зазначає іспанське видання, європейські країни головним чином турбує можливе повторення ракетної кризи 1980-х років, коли в Європі ракети середньої дальності розгорталися по обидва боки "залізної завіси".
Міністр оборони США Джеймс Меттіс під час свого візиту до Європи провів у Празі зустріч з прем'єр-міністром Чехії Андреєм Бабішем, на якій спробував послабити тривогу країн-членів НАТО у зв'язку з наміром Трампа вийти з Договору про ліквідацію РСМД.
Тим часом Росія, як наголошує видання, розраховує отримати вигоду з розбіжностей, викликаних в Європі цією темою. Москва вже пригрозила навести свої ракети на всі країни, які погодяться розгорнути озброєння на своїй території.
Читайте також: Буде поруч: Порошенко відвідає Париж в день, коли там зустрічатимуться Трамп і Путін
Нагадаємо, голова Білого дому Дональд Трамп анонсував свій намір вивести США з ракетного договору, який діяв із 1987 року, через те, що Росія порушила домовленості. У Москві, зі свого боку, заявили, що американці, роблячи такі заяви, "діють незграбно та грубо", тому керівництву Кремля доведеться вжити заходів "військово-технічного характеру", якщо США все ж розірвуть Договір про ліквідацію РСМД.
Про який договір йдеться?Договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.
Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.