Про це 24 каналу розповів політичний експерт, керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. Раніше повідомлялось про те, чи варто Туреччині готуватись до військового конфлікту з Росією.
До теми Туреччина навряд чи підпише заявку Швеції на вступ до НАТО цього року
Ердоган і зернова угода
Клочок зазначив, що заяви Ердогана про Шольца потрібні йому для того, щоб підняти свою політичну вагу. Напередодні він потрапив у цікаву історію, коли не став відповідати, як йому вдалось повернути Путіна в зернову угоду. Він сказав, що про це говоритиме з Байденом.
У Ердогана вибори "на носі". На 13 листопада в нього була запланована зустріч з Байденом на найвищому рівні. Однак буквально 1 листопада він зробив заяву, що ще не вирішив, чи полетить туди,
– зауважив політичний експерт.
Проблеми Туреччини
Він продовжив, що в Туреччини є насправді проблеми з НАТО, на Близькому Сході, крім того, вона ще й торгує з Росією, країною-агресором. До того ж він перебільшує свою роль у поверненні Путіна до зернової угоди. Вона може існувати й без кремлівського диктатора.
"Кораблі самі пішли з портів, уже ніхто нічого нікого не запитує. Путіна ніхто нічого не запитує. Кожен робить у цій ситуації те, що йому потрібно", – наголосив керівник Центру громадської аналітики "Вежа".
Клочок проаналізував "гру" Туреччини: дивіться відео
Роль Ердогана
За його словами, в Ердогана нині незрозуміла роль на Близькому Сході. З останніми заявами, де мовиться про те, що Іран готує напад на Ірак і Саудівську Аравію, формується коаліція Ірак – Саудівська Аравія – Ізраїль з одного боку й терористичний Іран і Сирія з іншого. На чиєму боці Туреччина – незрозуміла, бо і там, і там є, можна сказати, вороги Туреччини.
Ердоган у якийсь спосіб просто намагається втриматись при владі. Його загравання в багатьох ситуаціях мені нагадують Лукашенка, й він завершить так само. Втриматись на 5 "ринках" не вдасться, треба визначитись з ким ти,
– підкреслив Клочок.
Новини Туреччини: останні події
- Туреччина планує завершити будівництво трубопроводу для підключення до системи газу із Чорного моря. Перший газ із родовища Сакар'я має надійти до країни наступного року.
- Росія передумала і вирішила відновити участь у чорноморській зерновій ініціативі. Як сказав президент Туреччини Реджеп Ердоган, зерновий коридор для експорту українського продовольства запрацював з полудня 2 листопада.
- Український гурт The Hardkiss зібрав велику суму грошей у Туреччині для проєкту Childhood Without War. Юлія Саніна також відвідала дітей в Анталії.