Про це заявила голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ, народна депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько, передає "Європейська правда". За її словами, європейські держави інколи забувають про агресивну політику Росії.

Цікаво: Підтримує Росію у ПАРЄ: Ясько пояснила, чому Льовочкіну не виключать з делегації України

"Ми працюватимемо у Страсбурзі, щоб нагадувати, що в Європі є анексовані території. Що у XXI столітті на нашому континенті можливі окупація і війна. Ми мусимо про це тут говорити, нагадувати про агресію одного члена Ради Європи проти іншого, тому що інколи європейські країни про це забувають", – сказала Ясько.

За її словами, делегація також буде вибудовувати у ПАРЄ нову репутацію України – активної і молодої держави, що відіграє одну з ключових ролей в європейській політиці і займається не лише своїми справами.

Про російську агресію не можна забувати, і ми цього не допустимо. Водночас це не може бути єдиною темою, на якій ми зосереджені. Це повинно бути паралельно. Так само, як і всередині країни: у нас війна, питання безпеки важливі, але при цьому без розвитку економіки, інновацій, без реформ ми нічого не зможемо досягти,
– наголосила Ясько.

Зауважимо, напередодні ПАРЄ офіційно дозволила працювати у російській делегації депутатам, які голосували за анексію Криму та перебувають під міжнародними санкціями. Окрім того, члени Асамблеї у повному обсязі повернули РФ повноваження її делегації.

До теми: Знову зона протистояння, – делегація України в ПАРЄ про ситуацію із Росією

Що треба знати про повернення України до ПАРЄ: основне

  • У 2014 році Росію позбавили права голосу в ПАРЄ через агресію Росії на Донбасі та анексію Криму. У відповідь Москва припинила свою участь в організації та не платила відповідні членські внески.
  • Українська делегація п'ять років робила все можливе, аби не допустити повернення Росії в ПАРЄ.
  • Проте 25 червня 2019 року ПАРЄ повернула Росію до роботи в організації без обмежень права голосу.
  • Делегації України одразу покинула залу засідань та призупинила роботу в організації. Згодом від участі в осінній сесії ПАРЄ відмовилась і нова делегація, до якої увійшли нардепи Верховної Ради 9 скликання.
  • Вже 16 січня 2020 року парламент проголосував за постанову про участь української делегації в січневій сесії ПАРЄ.
  • 27 січня у Страсбурзі відкрилась зимова сесія ПАРЄ, а члена української делегації Олександра Мережка обрали віцепрезидентом організації.