Звісно, можливості російського військово-промислового комплексу вже не такі, якими були до війни, на що повпливали також санкції. Втім, туди продовжують масово зливати державні кошти. Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний політик Геннадій Гудков.
Вас може зацікавити Росія вдвічі збільшила виробництво ракет: хто їй допомагає отримувати західні технології
Війну фінансують попри все
Єдиний в Росії серійний виробник РСЗВ "Град" та "Смерч" виставив на торги більш ніж 70 мільйонів рублів (близько 725 тисяч доларів) боргових зобов'язань міністерства оборони Росії. Мовиться про пермське підприємство "Мотовилихинские заводы". Ще з 2018 року компанія перебуває в стадії банкрутства.
"Вони були в чорній дірі, бо "Ростех" (корпорація розробки військової продукції – 24 Канал) – це найгірше, що можна було зробити з оборонного комплексу Росії, бо їхні "ефективні" менеджери не одне підприємство виставили на торги, зокрема стратегічні", – зазначив Геннадій Гудков.
Однак при цьому не можна сказати, що військово-промисловий комплекс Росії перебуває у дуже скрутному становищі. В нього досі продовжують вкладати величезні кошти.
Що зараз в Росії фінансується – то це війна. Все інше – за залишковим принципом, а війна фінансується по повній програмі. Так, там є збої, безлад, невиконання, але назагал Путін вважає це стратегічно важливим елементом теперішньої ситуації,
– наголосив політик.
Крім того, зараз в Росії намагаються відновити потужності промислового комплексу. Зокрема, розглядають можливість змусити працювати його у три зміни – фактично цілодобово. Усе для того, аби поповнити втрати російського потенціалу на полі бою.
Геннадій Гудков про російський ВПК: дивитись відео
Які проблеми є зараз у російської армії
- Росіяни на фронті зіштовхнулись із дилемою. Через активне просування українських військових на Півдні, туди вирішили перекинути війська з Куп'янського напрямку. Фактично це чи не єдиний напрямок, де росіяни більш-менш активно проводять наступальні дії. Тож, очевидно, там їм також потрібні військові. Аби якось поповнити цю нестачу, до штурмових підрозділів включили новомобілізованих. Деяких з них мобілізували лише місяць тому.
- Подібна історія відбулась і на Луганщині. Аби відправити досвідченіших вояк на Південь України, на Луганському напрямку розгорнули "резервну армію". Про це повідомив очільник ГУР МО Кирило Буданов, пояснивши, що 25 загальновійськова армія навряд чи буде боєздатною, особливо беручи до уваги швидкість її розгортання.
- Однак схоже, що така ротація поки не дуже допомагає російським військовим на Запорізькому напрямку. Адже за повідомленням мера Мелітополя Івана Федорова, у Кирилівці та Генічеську з'являється все більше мобільних крематоріїв.
- До речі, проблеми у росіян є й з логістикою. Тепер їм навіть провізію доставляють невчасно. Через це окупанти буквально ходять по хатах, забираючи їжу у місцевих.