Про це 24 Каналу розповів підполковник запасу Генерального штабу Армії оборони Ізраїлю Марк Бабот. Він наголошує, що не варто недооцінювати загрози від участі у війні проіранських сил.
Дивіться також Крім Нетаньягу та його оточення: як в Ізраїлі змінилось ставлення до Росії
Наскільки серйозними є погрози Ємену
Не можна недооцінювати погрози будь-якої країни, адже це може призвести до фатальних наслідків, як ми побачили 7 жовтня. І Тель-Авів готується до відповіді на ці погрози.
Хто такі хусити, й що відбувається в Ємені
Починаючи з 2014 року, в Ємені триває громадянська війна. Столицю та північний Захід країни контролюють повстанці-хусити, тоді як Південь та Схід країни контролюють лояльні до уряду та Саудівської Аравії сили.
Протягом років війни Ємен переживав серйозну гуманітарну кризу й навіть голод, спричинений блокадою контрольованих повстанцями територій. Також коаліція сил за підтримки Саудівської Аравії вчиняла воєнні злочини, бомбардуючи контрольовану повстанцями територію. У відповідь хусити намагалися атакувати саудитів ракетами, які тепер запускають в бік Ізраїлю.
На початку 2023 року Саудівська Аравія, паралельно з намаганням покращити стосунки з Ізраїлем, також відновила дипломатичні відносини з Іраном. Також Ер-Ріяд намагався підписати мирний договір із хуситами, однак ці зусилля поки що не досягли своєї мети.
"Хусити напряму підпорядковуються Ірану. Вони мають балістичні та крилаті ракети, отримані від Ірану, а також безпілотники, які періодично запускають в напрямку Ізраїля. Більшість хуситських об’єктів збивають над Червоним морем", – зазначає Бабот.
Ємен – далеко не єдина небезпека, з якою Ізраїлю доводиться рахуватися. Значно більшою загрозою для Тель-Авіва є Іран, який на щастя також не має спільного кордону з Ізраїлем. Тому імовірно, найбільша загроза з боку проіранських сил надходитиме з повітря.
Марк Бабот про поточні загрози для Ізраїля: дивіться відео
Війна між Ізраїлем та ХАМАС: останні новини
- 28 жовтня, через три тижні після агресії ХАМАС, Ізраїль оголосив про початок нового етапу у війні – "розширеної операції" в Секторі Гази. Повідомляють, що мета ізраїльських військових – оточити місто Газа, розташоване на півночі Сектора. Також відомо, що ЦАХАЛ увійшов у тунелі, контрольовані ХАМАС.
- Водночас розширення операції не обійшлося без мирних жертв від авіаударів Ізраїлю. Днями ЦАХАЛ уразив табір для біженців, у якому знаходився один із керівників ХАМАС. Це призвело до загибелі кількох десятків цивільних палестинців, і фактично такі дії можна класифікувати як воєнний злочин. Водночас Ізраїль на своє виправдання згадав про заклики до цивільних мешканців евакуйовуватись із Гази.
- Водночас днями стало відомо, що Єгипет готується відкрити кордони для поранених палестинців та іноземців, що перебувають на території Сектора Гази. Водночас дозволити прохід усіх палестинських біженців Єгипет принципово відмовляється, хоча Ізраїль дуже хотів би цього.