Про це передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі. Крім того, під час закритого засідання парламентарі обговорили майбутній саміт НАТО та підтримку України на її шляху до членства.

Дивіться також Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ

Деталі засідання

Саме засідання було закритим для журналістів. Євродепутати висловили свої пропозиції, як вони можуть допомогти Києву.

Ми наполягали на тому, що хочемо, щоб Європа робила більше та швидше, щоб підтримати Україну у її боротьбі проти російської агресивної війни. Тому в основному це було послання, яке було передано Європейським Союзом,
– сказала голова підкомітету ЄП з питань безпеки Наталі Луазо.

Литовська євродепутатка Раса Юкневічєне заявила, що війна в Україні є екзистенційною загрозою для всього європейського континенту. Вона каже, що важливо, аби західні лідери розуміли, за що борються українці. Політикиня зазначила, що ЄП хоче допомогти Україні виграти цю війну. Це головна мета і завдання.

І, звичайно, у мене самої не було багато запитань або багато запитань до моїх українських колег. Україна робить те, що може. Але сьогодні, тут, у парламенті, ми маємо більше запитань до себе, до наших інституцій, до наших держав-членів, особливо щодо військової підтримки,
– сказала європарламентарка.

За її словами, зараз ЄС витрачає лише 0,075% від ВВП на рік для військової допомоги України. Вона каже, що ця сума є замалою та закликає збільшити допомогу.

"У парламенті є пропозиції що, можливо, ми повинні домовитися між собою про витрачання не менше 0,5% від ВВП на Україну і це було б суттєвою підтримкою", – зазначила Раса Юкневічєне.

Україна на Євросоюз

  • Європарламент 18 січня проголосував за резолюцію із закликом до Ради ЄС активізувати 7 статтю проти Угорщини – тобто позбавити її права голосу у Євросоюзі. Причиною такого рішення є позиція Орбана під час саміту в грудні, де він заблокував виділення 50 мільярдів євро фінансової допомоги для України.
  • Водночас проти допомоги Україні виступила й Словаччина. Однак після розмови словацького прем'єра Роберта Фіцо з українським колегою Денисом Шмигалем країна вирішила підтримати виділення цих коштів України. Окрім цього, Фіцо запевнив, що підтримує українську формулу миру.
  • Європейська служба зовнішніх справ представила неофіційний документ державам-членам ЄС. У ньому планується створити фонд для України в оновленому Європейському фонді миру. Жозеп Боррель очікує, що держави-члени Євросоюзу зможуть виділити п'ять мільярдів євро на військову допомогу України у 2024 році