Про це в ефірі 24 каналу розповів Вадим Валько, член Автомайдану та юрист Центру протидії корупції. При обранні запобіжного заходу, наприклад, у вигляді тримання під вартою, суд все одно зобов'язаний був би призначити якусь альтернативну заставу, яку Чаус, ймовірно, міг би сплатити.

До теми САП оскаржує рішення суду про запобіжний захід Чаусу

"Цілодобовий домашній арешт обмежує територію перебування Чауса лише тим місцем, яке визначене в ухвалі суду, носіння електронного браслета теж дає якісь додаткові гарантії", – сказав юрист ЦПК.

Те, що Чаусу все одно обрали запобіжний захід, пов'язаний з певним обмеженням свободи, означає, що підозра була обгрунтована. Крім того, те, що запобіжний захід обрав Вищий антикорупційний суд і клопотання передавали детективи Національного антикорупційного бюро означає, що віддавати цю справу іншому органу буде незаконно, сказав Валько.

"Насправді якщо й самі мотиви рішення до кінця не зрозумілі через закритий характер засідання, то те, що це рішення несе у собі багато плюсів – також очевидний факт", – зазначив юрист Центру протидії корупції.

Чи може Чаус попросити політичного притулку

Вадим Валько заперечив можливість того, що Микола Чаус найближчим часом попросить політичного притулку в іншої країни.

"Він перебуває на території України. Поки територію держави він не покине, політичного притулку він просити не зможе. Наскільки я розумію, у нього було зобов'язання здати закордонний паспорт і те, що у справі про викрадення з Молдови він перебуває під особливим захистом Служби безпеки України, тобто без сприяння СБУ, він покинути квартиру не зможе", – сказав Вадим Валько.

Юрист ЦПК про справу щодо Чауса: дивіться відео

Справа щодо Миколи Чауса: головне

  • Ще у 2016 році скандального екссуддю Миколу Чауса затримали на хабарі у 150 тисяч доларів. Незабаром після цього він втік до Молдови.
  • У 2021 році з'явилася інформація, що Чауса з Молдови викрали. Згодом екссуддя записав відео, в якому заявив, що його нібито викрали набагато раніше.
  • 30 липня Чаус знайшовся – у селі на Вінниччині. Він прийшов у сільську раду, після чого опинився у співробітників Служби безпеки України.
  • Невдовзі у НАБУ повідомили, що правоохоронці, які затримали екссуддю, не виходять на зв'язок із детективами.
  • Вони влаштували погоню за авто СБУ. Згодом в СБУ запевнили, що Чаус "сам попросив допомоги".