Політичні наслідки трагедії Boeing 777 були величезними, розмірковує Давид Патрікаракос у своєму огляді для The Gardian.
Блогер нагадує, що 17 липня 2014 року в Україні загинуло понад 200 жителів Євросоюзу і не лише.
Читайте також: Три роки після авіакатастрофи: як у світі вшановували жертв збитого на Донбасі Boeing 777
Девід Кемерон, який тоді перебував на посаді британського прем'єр-міністра, закликав Путіна припинити підтримувати сепаратистів на Донбасі, проте, незважаючи на його грізні заяви, він мало що зробив, і в цій бездіяльності полягає головна проблема цієї авіакатастрофи, зауважує автор.
На думку Патрікаракоса, трагедія MH17 демонструє дві речі: "по-перше, агресивна Росія з часом породжує ще більше проблем. Поки світ відвертається від українського конфлікту, вона продовжує чинити безлад. По-друге, ми – тобто Захід і особливо Британія – теж причетні до цих подій", стверджує журналіст.
Автор статті обурюється – Росія відмиває свої "брудні" гроші саме в Лондоні. Так, за даними доповіді Бена Джуда "Прокляття клептократії", фінансова система серця Великобританії служить столицею російського відмивання грошей. "Управління фінансового нагляду перед своїм розпуском оцінило, що на частку відмивання грошей припадає 3,6% британського ВВП". Як розповів Патрікаракосу Джуда, офшорні компанії відмивають у Лондоні свої гроші в першу чергу через нерухомість.
Читайте також: Супрун закликала США натиснути на Росію у справі Boeing 777
"Представники кремлівської еліти володіють нашими особняками. Їхні діти ходять у наші найкращі школи. Вони купують наші твори мистецтва і наші футбольні клуби. Вони платять нашим юристам. Російський вплив у Британії зараз більший, ніж у період холодної війни. І якщо формальне засудження своїх дій в Україні Москва готова терпіти, то про рішучі заходи мова навіть не йде", – пише журналіст.
Така ситуація є неприйнятною. Британія повинна дати відсіч – і вона вже зараз робить у цьому напрямку більше, ніж багато інших європейських країн. Однак цих зусиль все одно недостатньо. Стан справ потрібно змінювати. По-перше, ми повинні знову підтвердити нашу вірність європейській єдності – навіть в епоху Brexit. Тільки єдина Європа може боротися з Кремлем. По-друге, ми повинні переглянути режим фінансового регулювання,
– закликає автор публікації.
Патрікаракос упевнений, що уряд його країни повинен приборкати фінансову міць РФ, адже "поки цього не станеться, не буде і справедливої кари за смерть 298 осіб, які загинули в той трагічний день три роки тому".
Читайте також: Ситуація навколо збиття "Боїнга" показала безсилля міжнародного правосуддя проти Росії