Про це 24 Каналу розповів генерал-лейтенант, військовий експерт, засновник благодійного фонду "Закриємо небо України" Ігор Романенко, зауваживши, що інформаційне висвітлення ситуації з підготовкою українських пілотів та передачею відповідних літаків було досить хаотичним.

Дивіться також MAGA-хаос через відставку Маккарті: чи дійсно допомога Україні є такою обтяжливою для США

Часто заяви щодо термінів початку навчань та передачі перших літаків відрізнялися. Військово-політичні представники країн-союзників говорили по-різному.

Говорили про весну, потім казали про початок літа. Дати відрізнялися. Але потім додавалася американська позиція. По ній усі таки почали керуватися,
– зазначив Романенко.

Дивіться розмову з Ігорем Романенком на ютубі 24 Каналу

Чи отримає Україна шведські літаки Gripen

Як наголосив Романенко, інколи процес передачі літаків затримується із політичних причин. Зараз є сподівання, що Швеція таки погодиться передати Києву літаки Gripen, враховуючи, що українські пілоти отримали дозвіл щодо навчання на них.

Однак цілком ймовірно, що цей процес поки рухається повільно через позицію Угорщини. Адже спершу Швеції потрібно вирішити питання зі вступом у НАТО.

Якби Швеція стала членом НАТО до кінця року, то питання передачі можна було б швидко вирішити. Вважаю, що Gripen краще пристосовані до наших умов, ніж F-16. Загалом є інформаційне забезпечення та політичний підхід до вирішення питання передачі літаків. По суті, все можна було б виконати швидше,
– зауважив Романенко.

Шведські Gripen: коротко

  • Україна розглядає Gripen як варіант посилення можливостей завдавати ворогу ураження в повітрі. Однак прем'єр-міністр Швеції зауважив, що не може передати ці літаки. Вони потрібні для захисту Швеції.
  • Попри це, українські пілоти таки отримали дозвіл на випробовувальні польоти на цих винищувачах. Раніше вони пройшли ознайомчу підготовку на Gripen.
  • Льотчик-інструктор Роман Світан прокоментував переваги Gripen. Вони мають важливий великий плюс.