Про це в ефірі 24 Каналу заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. На його думку, західні країни не бачать іншого шляху переконати Владіміра Путіна припинити війну, окрім завдати поразки росіянам та деокупувати Південь країни.

До теми Далекобійна зброя пришвидшить завершення війни: що спонукатиме Захід надати її Україні

Всі спостерігають за США

За словами керівника Центру, США відіграють передову роль у постачанні зброї Україні. Багато європейських країн спостерігають за рішеннями Штатів, а потім додатково ухвалюють власні.

Як виявилося, після того, як США вирішили надати Україні Patriot, Німеччині не знадобилося рішення всіх союзників по НАТО, щоб надати батарею ЗРК. Хоча і ми раніше говорили про непотрібність такого рішення, і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг це підтвердив, – нагадав Мусієнко.

Європа консолідувалась проти Росії: дивитися відео

Франція в лідерах

На думку експерта, серед європейських країн в питання надання Україні озброєння виник консенсус. Першою країною, яка публічно означила це, стала Франція, яка випередила Німеччину з точки зору змагання за європейське лідерство.

Рішення про передачу французьких легких танків – проривне. Бо ми почули надалі і про M2 Bradley, і про іншу бронетехніку,
вважає керівник Центру військово-правових досліджень.

"Рамштайн" надасть ще більше озброєння

Мусієнко припустив, що на майбутньому "Рамштайні" буде озвучено ще більше рішень з приводу надання Україні бронетехніки. Наприклад, своє слово не сказала Італія, від якої Україна також очікує на допомогу.

Мова може йти не тільки про бронетехніку, а й засоби ППО. В Італії досить активно форсували питання, аби парламент профінансував зброю для України на 2023 рік. Там була дискусія, але вони це підтримали,
– розповів експерт.

За словами Олександра Мусієнка, в Європі ведеться робота по консолідованій підтримці України та забезпеченню тих потреб, які потрібні для контрнаступальних дій.

"Думаю, ще будуть рішення, які полягатимуть у тому, щоб надходила артилерія, бронетехніка, засоби ППО, і наступним етапом, хочеться вірити, будуть танки", – підсумував керівник Центру військово-правових досліджень.

Західна зброя для України: важливі новини

  • Директор програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай вважає, що зрушення щодо надання Україні серйозного озброєння відбудеться після першого успішного звільнення території у 2023 році.
  • Країни-партнери України за форматом "Рамштайн" масово розгортають свої військово-промислові комплекси. Значна частина виготовленого озброєння іде на потреби України в захисті своїх кордонів.
  • Нові 18 HIMARS, які США мають поставити Україні, буде інтегрована система IFADTS. Технологія має покращити комунікацію між розвідувальними безпілотниками і установками HIMARS.