Народний депутат, перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк сказав 24 Каналу, що Зеленському невигідно пропускати законопроєкт для власного іміджу перед партнерами.
До вашої уваги Прийняття закону про е-декларації без важливої поправки: Зеленський відреагував
"У президента навряд виникне бажання закривати своїм ім'ям, рейтингом і підписом якогось депутата-ноунейма, який вирішив не показувати, що він купив під час війни", – констатував Железняк.
Тому Зеленський має ветувати цей закон. Це було зрозуміло одразу після голосування за скандальний документ.
Чому президент досі цього не зробив
Щоб накласти вето на законопроєкт, його текст має лежати в Офісі Президента з підписом спікера парламенту. Однак Руслан Стефанчук натепер перебуває на зустрічі G7 у Японії.
"Телепортації документів поки що не виробили, тому пан спікер повернеться найближчим часом в Україну і підпише цей законопроєкт. Його передадуть в Офіс Президента, після того буде технічне вето", – пояснив Железняк.
Що цьому передувало
- Верховна Рада 5 вересня проголосувала за відновлення е-декларування. Однак правка про негайне відкриття декларацій не набрала достатню кількість голосів.
- Уже 6 вересня на сайті президента з'явилась петиція з вимогою ветувати закон про е-декларування без правки. Станом на вечір 8 вересня петиція набрала понад 83 тисячі голосів з 25 тисяч потрібних. Тепер її має розглянути Зеленський.
- Крім того, Національне агентство з питань запобігання корупції також закликало президента ветувати цей законопроєкт. Це рішення задовольнить запит суспільства на перемогу над корупцією та європейське майбутнє України.