Президент Володимир Зеленський має проконсультуватися щодо цього із профільним міністром. Про це він заявив 6 вересня під час пресконференції з прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксеном, повідомляє 24 Канал.

Цікаво Хто з депутатів провалив голосування за правку про відкриття декларацій: поіменний список

Президент хоче проконсультуватися із профільним міністром

У Володимира Зеленського під час пресконференції запитали, чи підписуватиме він закон про електронні декларації у тому вигляді, у якому за нього проголосували нардепи.

Я маю спершу провести консультації зі Стефанішиною (віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – 24 канал) і потім вирішувати, підписувати чи накладати вето,
– зазначив глава держави.

Варто прочитати Накласти вето на законопроєкт про е-декларування: НАЗК звернеться до Зеленського

Коротко про відновлення е-декларування

  • Законопроєкт, який 5 вересня підтримали 329 нардепів, передбачає, що подавати декларації доведеться не лише за 2023 рік, а й за 2022 та 2021 роки. Окрім того, відновляться спецперевірки.
  • Військові, які беруть участь у бойових діях, подаватимуть декларації через 90 днів після їхнього завершення або демобілізації.
  • Декларувати потрібно всі об'єкти, які перебували у власності чи користуванні понад 183 календарні дні й вартість яких перевищує 50 прожиткових мінімумів.
  • Варто зауважити, що головна правка – щодо негайного відкриття декларацій – не набрала достатньої кількості голосів. Її підтримали лише 199 парламентарів.
  • Під час голосування за цей законопроєкт в цілому "утримався" лише один народний депутат. Мовиться про Миколу Тищенка. Зараз він позафракційний, однак до скандалу з "робочою поїздкою" в Таїланд був одним зі "Слуг народу".