Член Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів, що профільний комітет відхилив електронні повістки. При цьому реєстрація в електронному кабінеті призовника залишається як право, а не як обов'язок.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

"Один з ключових моментів стосується електронного кабінету призовника і можливості оповіщення в електронному форматі про необхідність з'явитися до ТЦК та СП. Це фактично альтернатива електронних повісток – ми від цього також відмовилися, воно не знайшло підтримки в комітеті", – пояснив нардеп.

Як щодо чоловіків за кордоном

За словами Веніславського, чоловіки, які перебувають за кордоном, зможуть оновити свої дані в електронних кабінетах. Проте повісток вони не отримуватимуть – у законопроєкті про мобілізацію не передбачено механізму, який би це регулював.

Ми залишили можливість, передусім особам, які перебувають за межами України, скористатися електронним кабінетом для дистанційного оновлення даних без в'їзду в Україну, оскільки, очевидно, що потім виникне проблема з можливістю їх виїзду,
– додав Веніславський.

Відтак, усі способи вручення повістки залишаються, окрім надсилання в електронному кабінеті.

"У паперовому вигляді, вручення під відеофіксацію або іншими шляхами за умови фіксації, що людина її отримала", – додав Веніславський.

До теми Призов у березні: які спеціальності потрібні ЗСУ, категорії чоловіків, яких мобілізують

Законопроєкт про мобілізацію: останні новини

  • 28 лютого Комітет розпочав розгляд законопроєкту про мобілізацію до другого читання. Нардепи мають опрацювати понад 4 тисячі правок, розділених на 16 блоків.
  • На думку першого заступника голови ВР Олександра Корнієнка, розгляд законопроєкту про мобілізацію у другому читанні за найоптимістичнішого сценарію відбудеться до кінця березня.