Цей закон дозволяє роботодавцям відмовляти працівниками у наданні будь-якого виду відпустки під час воєнного стану, якщо такі співробітники працюють на об'єктах критичної інфраструктури, виробництві товарів оборонного призначення або виконують мобілізаційні завдання. Однак винятковими залишаються ситуації, коли відпустка береться у зв'язку з вагітністю та пологами чи для догляду за дитиною.

Читайте також Коли можна виходити в декрет: спростовуємо фейки про новий наказ

Що ще змінює цей закон

Ухвалений Верховною Радою законопроєкт збільшує з 15 до 30 календарних днів тривалість відпусток без збереження зарплати, які беруться працівниками за сімейними обставинами чи іншими причинами.

Також проєкт закону надає демобілізованим військовим право на відпочинок протягом 60 днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення за рахунок Держбюджету. Крім цього, якщо працівника було мобілізовано, то йому має виплачуватись компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, поки цей співробітник не закінчить виконання своїх обов’язків на службі.

Ще законопроєкт передбачає виключення педагогічного та науково-педагогічного персоналу з переліку осіб, для яких передбачено попередній середній заробіток у разі проходження військової служби.

Проєкт закону №8313 також зобов'язує надавати відпустку при народженні дитини не пізніше трьох місяців після пологів. Однак батькові, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, таку відпустку можуть схвалити лише за рішенням суду. А відпустку у зв'язку з усиновленням тепер можуть надавати незалежно від віку дитини.

Інші новини про відпустки

  • Нещодавно в Україні змінили правила отримання декретних відпусток. Тепер жінки можуть за власним бажанням після 30 тижня обирати дату декрету у зв'язку з вагітністю та пологами.
  • Як повідомлялося раніше, Кабмін змінив порядок нарахування компенсації за невикористану відпустку для офіційно працевлаштованих співробітників. Для розрахування цієї суми беруться до уваги лише виплати, що були отримані саме за той робочий рік, в якому має відбуватися ця відпустка.
  • Не так давно юрист пояснив, що український військовий повинен скласти рапорт, щоб піти у відпустку за сімейними обставинами. Зараз наші воїни мають право отримати 30 діб відпустки на рік, але не більше, ніж 15 днів за один раз. При цьому ця кількість не враховує дні, які потрібно витратити на поїздку від військової частини додому та назад.