З початку повномасштабного вторгнення більшість українських біженців у Норвегії отримували тимчасовий колективний захист, а влада не розглядала кожну заявку окремо, однак правила змінилися. Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на заяву міністерки юстиції Норвегії Емілії Енгер Мель.

Дивіться також В яку країну краще їхати біженцям у 2025 році

Чому Норвегія змінила правила надання захисту українцям

Енгер Мель зауважила, що схема колективного захисту тепер спрямована на тих, хто має таку потребу. Тому заяви українців з Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей розглядатимуться в індивідуальному порядку.

Це пов'язано з тим, що ці області відносно безпечні та розташовані далеко від фронту.

Норвегія тепер ставитиметься до цієї категорії українців, як і до шукачів притулку з інших країн. А отже, їм можуть відмовити у надані захисту.

Українців із цих областей прибуло до Норвегії у 2024 році приблизно 10% від загальної кількості.

Норвегія не може прийняти непропорційно велику частку переміщених осіб порівняно з аналогічними країнами,
– заявила Енгер Мель.

Вона зауважила, що біженці створюють навантаження на житлове господарство, охорону здоров'я та школи в деяких норвезьких містах. Також у країні зростає частка українських чоловіків призовного віку.

Однак зміни не стосуються українців, які вже отримали захист у Норвегії, пацієнтів, які були евакуйовані з України, та їхніх родичів.

Загалом із лютого 2022 року до Норвегії прибуло 85 тисяч біженців з України.