Шпигуни були співробітниками підрозділу ГРУ, що відповідає за замовні вбивства, акти саботажу і управління так званими "мертвими поштовими скриньками", які використовуються таємними агентами і їх підлеглими для обміну інформацією. Про це повідомляє Le Monde.

До теми: Отруєння Скрипалів: нові докази проти "солсберійських туристів" Боширова і Петрова – фото

ГРУшники працювали в Болгарії, Молдові, Чорногорії та інших країнах Європи, проте не у Франції. Спецслужбам не вдалося вилучити зброю або інші докази.

Вийти на базу вдалося в ході розслідування справи про отруєння Сергія Скрипаля та його доньки. У період з 2014 по 2018 рік російські агенти неодноразово зупинялися у невеликих французьких містечках на південному сході Франції, в тому числі у Шамоні і Евіані.

Що відомо про отруєння у Солсбері?4 березня 2018 року у британському містечку Солсбері отруїли колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Слідство встановило, що їх атакували нервово-паралітичною речовиною "Новачок".

Британське слідство з’ясувало, що отруїли Скрипалів працівники ГРУ Росії Олександр Петров (справжнє ім’я – Олександр Мішкін) та Руслан Боширов (справжнє ім’я – Анатолій Чепіга), які за їхніми словами, у Солсбері прибули з туристичною метою. До слова, окрім звання полковника ГРУ, Боширов-Чепіга також має орден Героя Росії, ймовірно, за те, що у 2014-му допомагав Віктору Януковичу втікати з України.

Пізніше назвали третього фігуранта резонансної справи – "Сергія Федотова", який міг бути куратором "Боширова" і "Петрова".

Для транспортування "Новачка" російські розвідники використали флакон з-під парфумів, однак викинули його не у смітник, а у контейнер для допомоги малозабезпеченим верствам населення.