Про це заявив адвокат, який представляє батька загиблого Храпаченка, Маркіян Галабала, повідомляє "Громадське".
24 канал повідомляв, що 15 листопада правоохоронці затримали та арештували снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану. Згодом інформацію про затримання снайпера підтвердили і в ГПУ. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві учасника протестів Храпаченка.
Читайте також: На варті справедливості: адвокати родин Небесної Сотні розповіли про хід розслідування
Вбитий учасник Майдану Олександр Храпаченко
Юрист зазначив, що після закінчення подій Майдану підозрюваний, як і більшість бійців підрозділу "Омега", був залученим у АТО. Проте адвокат не знає, у який саме спосіб підозрюваний брав участь в операції.
Він, як і більшість учасників цього підрозділу, були залученими до Антитерористичної операції. Він брав у ній участь. Не можу сказати, наскільки ефективно, наскільки ні. Потім він у кінці 2014 року відійшов від участі в АТО й перейшов на інструкторську роботу до лавв Національної гвардії. Рік тому звільнився з військової служби та працював на одному із заводів, який виготовляє зброю в Україні,
– розповів Галабала.
Таким чином він підтвердив слова начальника Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, який раніше сповістив, що на час Майдану підозрюваний був бійцем спецпідрозділу внутрішніх військ, потім працював у Нацгвардії, а на момент арешту та вручення підозри (30 жовтня 2018 року) звільнився з правоохоронних органів і працював на приватному підприємстві.
Що таке Євромайдан або Революція Гідності? Акції протесту в Україні у 2013-2014 роках проти корупції, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України. Через зіткнення активістів Євромайдану з силовиками в центрі Києва загинули понад 100 учасників протестів. Загиблих Революції Гідності почали називати Небесною Сотнею.