Про це президент Володимир Зеленський розповів під час свого вечірнього звернення 21 червня, повідомляє 24 канал. Глава держави зауважив, що сьогодні був день дуже активної політичної роботи – майже марафон телефонних переговорів.

До теми Усі країни ЄС погодили надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу, – ЗМІ

Зеленський розповів про останні телефонні переговори

Президент зазначив, що українська влада продовжує збільшувати коло тих, хто проголосує "за" надання кандидатства на вступ до ЄС Україні, аби додати впевненості, що рішення 24 червня буде позитивним.

  • Словаччина. Під час розмови прем'єр-міністр Едуард Хегер та Зеленський скоординували свої позиції напередодні засідання Європейської ради.
  • Литва. Глава держави подякував президенту Ґітанасу Науседі за рішення саміту Тримор'я надати Україні статус партнера-учасника. Окрім цього, лідери також скоординували свої кроки.
  • Угорщина. У президента була плідна розмова з прем'єр-міністром Віктором Орбаном. Зеленський запросив його відвідати Україну і подякував за підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Також вони домовилися розвивати співпрацю в енергетиці.
  • Португалія. Зеленський домовився з прем'єр-міністром Антоніу Коштою залучити досвід його країни у зближенні України з Європейським союзом.
  • Данія. Президент подякував за підтримку України, зокрема зброєю. Також Зеленський відзначив виступ прем'єрки Метте Фредеріксен у Верховній Раді України, який відбувся 21 червня.
  • Іспанія. У розмові з прем'єр-міністром Педро Санчесом Зеленський відзначив, що взаємодія посилить і Україну, і весь Європейський союз. Лідери обговорили можливі результати Мадридського саміту НАТО, який відбудеться наприкінці червня.
  • Ірландія. Зеленський відзначив активну підтримку євроінтеграції України та запросив прем'єр-міністра Міхала Мартіна відвідати Київ.
  • Хорватія. Глава держави впевнений, що вдасться розширити співпрацю між обома країнами й на двосторонньому рівні, і на рівні європейських структур. Зеленський подякував прем'єр-міністру Андрею Пленковичу за підтримку України.

Глава держави зауважив, що також був дуже радий бачити у Києві великого друга України – прем'єр-міністра Люксембурга Ксав'є Бетелі.

Я хочу ще раз звернути увагу на допомогу від Люксембургу – 15% оборонного бюджету цієї держави. Ось це був внесок у захист України. Одразу відчуваються і велич, і шляхетність держави,
– наголосив Зеленський.

Президент додав, що Бетелі також відвідав звільнені від російських окупантів міста Київської області.

"Я вдячний йому за щире розуміння наших людей і за готовність Люксембургу брати участь у післявоєнній відбудові України", – зауважив глава держави.

Президент зазначив, що його графік на 22 червня буде таким самим насиченим, як і сьогодні. Він зробить все, щоб історичне рішення ЄС ухвалили, адже для України воно є дуже важливим.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Варто прочитати Найгірший економічний спад за 30 років: яку ціну заплатить "покоління Путіна" за злочини Росії

На Росію потрібно продовжувати економічно тиснути

Зеленський розповів, що під час усіх переговорів він незмінно наголошує, що 7 пакет санкцій Європейського союзу проти Росії потрібно затвердити якомога швидше.

"Росія повинна відчути постійне посилення тиску за війну і за свою агресивну антиєвропейську політику", – зауважив президент.

Глава держави підсумував, що аргументами для погодження сьомого пакета санкцій проти країни-агресорки є:

  • чергові російські погрози Литві,
  • нова хвиля енергетичного тиску,
  • чергові порції брехні російських посадовців щодо продовольчої кризи.

Буде цікаво – 7 умов для вступу України до ЄС: дивіться відео