17 липня 2014 року літак малайзійських авіаліній вилетів з Амстердама. Однак до кінцевої точки – Куала-Лумпура – йому вже не судилось потрапити. Близько 16 години, лайнер збили над Донбасом із російського зенітно-ракетного комплексу "Бук".
Від потужної ракети літак розлетівся просто в повітрі, майже три сотні людей загинули миттєво. Одразу ж після трагедії проросійські бойовики самі у соцмережах зізналися, що вони збили літак у районі колишнього Тореза, тепер Чистякового.
Щоправда, бойовики були певні, що поцілили в український військовий літак. А коли з'ясувалося, що це був пасажирський лайнер, то почали усе заперечувати.
Оточивши місце катастрофи, бойовики не відразу туди допустили міжнародних фахівців. А частину доказів вивезли у невідомому напрямку.
Та нідерландським правоохоронцям, які розслідують трагедію таки вдалося встановити – малайзійський Boeing777 збили ракетою із зенітного комплексу.
Однак нідерландські фахівці не змогли сказати, де саме знаходився ракетний комплекс. Але це з'ясувала група міжнародних розслідувачів Bellingcat. Ракету запустили з околиць Сніжного, яке тоді вже контролювали проросійські бойовики.
Вранці 17 липня 2014 року "Бук 332" виїхав з Донецька на причепі. У першій половині дня він досяг міста Сніжне. "Бук 332" прибув в поле на південь від Сніжного, звідки випустив ракету, що стала причиною загибелі рейсу MH17,
— йдеться у звіті міжнародної групи Bellingcat.
Крім того група Bellingcat встановила номер зенітно-ракетного комплексу та підтвердила – "Бук" належав російським військовим. До того як його перевезли в Україну він був у складі 53-й зенітно-ракетної бригади, яка дислокується під Курськом. Назвали і тих, хто керував "Буком".
Беручи до уваги, що Росія навряд чи передала таку складну зброю сепаратистам, які непідготовлені і не мають досвіду управління системою "Бук М1", ймовірно, що екіпаж складався, принаймні частково, з російських солдатів і/або офіцерів,
— заявили у звіті.
Росія всіляко намагається приховати свою причетність до трагедії. І навіть спробувала сфальсифікувати супутникові фото, аби перекласти провину на Україну. Та фахівці вщент рознесли такі махінації Кремля.
Схоже, не сумніваються у тому хто стоїть за вбивством майже трьох сотень людей і родичі жертв. У травні цього до Європейського суду з прав людини звернулись три десятки родичів загиблих пасажирів з позовом проти Росії і Путіна. Вони вимагають значних грошових компенсацій.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донеччиною було збито авіалайнер компанії Malaysia Airlines, який летів за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. На борту літака перебувало 289 осіб. Всі вони загинули. Попередня версія слідства — літак було збито ракетою "земля-повітря".