Про це 24 каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський. За його словами, нарощування озброєння триває й немає жодних сумнівів, що ми продовжуватимемо отримувати зброю.

Читайте також Південна Корея могла направити Україні зброю: що є шанс отримати

Скільки зброї потрібно Україні

Грабський зазначив, що нам передаються фактично вже сформовані за кількісним та якісним складом комплекти зброї для наших військових частин.

Мовиться про 16 гаубиць – і 155-міліметрових, і 105-міліметрових, а також боєприпаси до них. Передаються в цьому конкретному транші 4 HIMARS і боєприпаси до них,
– сказав військовий експерт.

Він зауважив, що у так званій безконтактній війні однією з ключових позицій є керовані снаряди. І Україні передаються ще сотні таких снарядів.

Тобто ми зможемо вистояти і завдати противникові удару заздалегідь, не давши йому навіть змоги підійти до лінії фронту. Але нам потрібно ще зброї,
– наголосив Грабський.

Адже, за його словами, втрати є, вони будуть у будь-якому разі. Адже ті ж самі артилерійські системи не є безсмертними. До того ж Україні потрібний додатковий комплект цієї техніки.

Те, що ми маємо, можна сміливо множити на три. І тоді ми можемо говорити про достатню кількість техніки,
– заявив він.

Військовий експерт додав, що ми ще дуже-дуже далеко від цього показника. Тому нарощування продовжується. Немає жодних сумнівів у тому, що ми будемо продовжувати отримувати цю зброю.

Яка зброя потрібна Україні, щоб змінити хід війни з Росією: дивіться відео

Якою зброєю Україна може змінити хід війни

Грабський заявив, що для того, аби змінити хід війни, ЗСУ потрібно більше бойової броньованої техніки. Адже бойові операції здебільшого залежать від можливості маневрувати й завдавати концентрованих ударів несподівано. Як ми це зробили на Харківському, Луганському напрямках, а також робимо зараз на Херсонському напрямку.

Але бойові колони мають бути прикриті. І прикриті не тільки силами і засобами протиповітряної оборони, які нам передають, а достатньою кількістю авіації,
– наголосив військовий експерт.

До того ж, зауважив він, не лише винищувальною авіацією, а штурмовою й навіть бомбардувальною. Тобто мовиться вже про абсолютно іншу філософію ведення бойових дій – маневрену війну із застосуванням усіх доступних сил та засобів.

Якщо підсумувати, для нас важливими компонентами є наявність ударних артилерійських систем у достатній кількості. Тому що артилерія зараз і вогневі системи виконують основні бойові завдання. Велика кількість броньованої техніки, танків, авіація, протиповітряна оборона та, безумовно, засоби комунікації й управління,
– сказав Грабський.

Він зауважив, що рації є одним із елементів комунікації системи управління. Але вона включає в себе супутникову розвідку, систему шифрувального зв'язку, сателітні телефони та інші засоби прихованого зв'язку, щоб забезпечити стійкість і стабільність управління.

До того ж, додав експерт, не варто забувати про більш досконалі системи навіть штучного інтелекту, які дозволять поєднати в єдиний комплекс усі вказані компоненти.

Більше про потребу України в зброї

  • Україна може суттєво пришвидшити постачання зброї від Заходу. За словами радника голови ОП Михайла Подоляка, про "місяці" вже не мовитиметься.
  • 1 жовтня набрав чинності закон США про ленд-ліз для України. Наші воїни швидше отримуватимуть необхідну зброю, також її буде в рази більше.
  • Додаткові РСЗВ HIMARS потрібні Україні вже зараз і на цьому будуть наполягати на всіх зустрічах у США. Про це розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.