Для цього необхідна підтримка від ЄС. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський на міжнародній пресконференції в Батумі.

Також читайте Агресія Росії спрямована на те, щоб гальмувати наш рух до ЄС, – Зеленський

Рівність, свобода і демократія

За його словами, у Грузії, Молдови та України – спільні прагнення та однакове бачення майбутнього – це повноправне членство у ЄС, рівність, свобода та демократія.

На жаль, наші країни єднають не лише прагнення, а й ціна, яку ми за них заплатили. Ми не з книжок знаємо, що таке анексія, що таке окупація, що таке війна,
– відзначив Зеленський.

Він наголосив, що 3 країни вперше зустрілися як Асоційовані партнери Євросоюзу на найвищому рівні.

Лінія розмежування розділяє світи

Під час свого візиту у Грузію першим місцем, яке відвідав український лідер, стало селище Абастумані, за яким розташована окупована Абхазія. Зеленський зауважив, що ситуація нагадала йому таку, як в Україні.

Лінія розмежування, як вважає президент, розділяє 2 світи: світлий, сучасний і безпечний та сірий, занедбаний і безправний.

"У такі миті особливо розумієш, яке значення для майбутнього країни має правильний вибір. Україна, Грузія й Молдова його зробили", – наголосив Зеленський.

Візит Зеленського у Грузію: що відомо

  • Володимир Зеленський 19 липня прибув з робочим візитом у Грузію, аби взяти участь у роботі Батумської міжнародної конференції.
  • Він поїхав на лінію зіткнення між Грузією та її окупованою територією Абхазії. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, такий вчинок – знак солідарності.
  • Мета візиту президента є початок формату "Асоційованого тріо" України, Грузії та Молдови на рівні глав держав.