Генеральний секретар НАТО та український лідер виступили із заявами перед журналістами. Що сказали Столтенберг та Зеленський під час пресконференції та які заяви озвучили – читайте у матеріалі 24 Каналу.
Дивіться також Байден заявив, що за останні кілька місяців баланс на фронті в Україні "змістився"
У Генсека попросили відреагувати на чутки про те, що США та Німеччина зірвали спробу Росії вбити генерального директора німецького оборонного концерну Rheinmetall Арміна Паппергера. Його компанія передає Україні військову допомогу.
Столтенберг відмовився коментувати таку інформацію, але зазначив, що існує російська кампанія, яку організували спецслужби для "ворожих дій" проти країн НАТО.
У Зеленського запитали, що він думає про візити Орбана спочатку до Києва, а потім до Москви та Пекіна та чи не знає, куди угорський прем'єр планує вирушити далі. На що Зеленський заявив, що не має такої інформації, але можливо Орбан знову захоче відвідати Україну.
Зеленський наголосив, що Росія вторглася в Україну, тому зауважує на важливості зміцнення нашої держави, щоб загарбницькі війни не стали нормальним явищем.
Він додає, що за час війни союзники зміцнилися.
Це не справа НАТО намагатися регулювати плани поїздок лідерів Альянсу,
– сказав Столтенберг, коментуючи поїздку Орбана до Москви.
За його словами, важливо те, що лідери НАТО погодили політику, і вчора альянс погодив "дуже сильну" декларацію, яка підтримує "територіальну цілісність" України.
Україна у рамках відбиття російської агресії має законне право на використання отриманої від партнерів зброї для враження легітимних цілей на території Росії,
– заявив Столтенберг.
Якщо ми хочемо перемогти, досягти успіху, хочемо зберегти нашу країну та захистити її, то потрібно зняти всі обмеження. Я говорив про це з партнерами. Я підіймав цю тему з дуже конкретними фактами на підтримку,
– заявив Зеленський, коментуючи дозвіл бити по Росії у відповідь.
Він зазначив, що українська сторона знає, де розташовані військові бази росіян, з яких завдаються удари по Україні.
"Я сподіваюся, ми досягнемо такого рішення. Якщо ми хочемо мати Україну на мапі, а не Путіна, який нападає на половину планети, то нам треба вдаватися до дуже швидких конкретних кроків", – підкреслив президент.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що Захід має зняти усі територіальні обмеження для застосування зброї Збройними Силами України. За його словами, Україна має завдавати як упереджувальні удари по території Росії, так і удари у відповідь.
Нам необхідно, щоби взагалі не було обмежень (на удари по території Росії – 24 Канал). Якщо ми знаємо, звідки вони б’ють по нас,
– наголосив він, висловивши впевненість, що дії ЗСУ на випередження здатні зберегти життя багатьох українців.
Також Зеленський наполягає на праві України вражати військові об’єкти, з яких раніше здійснювалися атаки на України. "Якщо вони нападають на нас, б’ють по нашій лікарні, то у мене є шалене питання – чому ми не можемо вдарити у відповідь", – пояснив він.
Єнс Столтенберг заявив, що союзники вже узгодили "суттєвий" пакет для України, включаючи безпекову допомогу, навчання та надання "мінімальної базової лінії" у 40 мільярдів євро.
Зеленський заявив, що підтримка України з боку НАТО є "вирішальною" та допоможе зупинити "апетит до агресії" російського диктатора Владіміра Путіна.
Він каже, що "впевнений", що Україна вступить до НАТО, і "зробить усе", щоб це відбулося.
Президент Володимир Зеленський заявив, що на сьогодні успіхом для України він вважає отримання більше систем протиповітряної оборони якомога швидше.
"Ми дуже близькі до цілі. Наступним кроком буде запрошення до НАТО, а потім і членство", – сказав він.
Однак за його словами, сьогодні, коли триває війна, важко говорити про успіх. А справжнім успіхом, за його словами, є перемога у війні, оскільки у разі поразки України війна прийде до НАТО.
Союзники НАТО посилюють свою підтримку, не лякаються. Сьогодні ми узгодили пакет з командуванням НАТО щодо України з фінансовою достроковою підтримкою. І ми маємо негайну допомогу у вигляді Patriot та боєприпасів, зокрема двосторонніх безпекових угод,
– заявив Генсек.
За його словами, вони бачать спроби Росії залякати Альянс стосовно допомоги нашій державі, але насправді це має протилежні наслідки.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спільної з Президентом України Володимиром Зеленським заяви для медіа сказав, що майбутнє України – в НАТО.
Ми вітаємо ваш поступ у реформах і з тим, як ви надалі будете здійснювати цю важливу роботу ми підтримуватимемо вас на незворотному шляху до НАТО,
– наголосив він.
Єнс Столтенберг перелічив низку ухвалених важливих рішень на саміті щодо військової підтримки України в боротьбі з російською агресією і сказав, що ця потужна підтримка і є мостом України до членства в Альянсі.