Щороку місто Умань приймає десятки тисяч відвідувачів з усього світу, зокрема з Ізраїлю та США, розповів Володимир Зеленський в інтерв'ю The Jerusalem Post. Про це розповідає Офіс Президента України.

Цікаво Як в Ізраїлі, не як в Україні: Умань готується до приїзду хасидів

Ми робимо все, щоб зустріти наших гостей у найкращих можливих умовах. На жаль, цього року внаслідок пандемії коронавірусу нам на звернення Ізраїлю довелося застосовувати сувору політику щодо захисту безпеки як громадян України, так і наших відвідувачів з усього світу,
– розповів Володимир Зеленський.

Він висловив жаль щодо того, що це створило незручності для прочан. За його словами, у цей непростий час потрібно мати терпіння й терпимість.

Глава держави наголосив, що попри тимчасові заходи, вжиті для боротьби з COVID-19, відвідувачам з Ізраїлю й з усього світу завжди будуть раді в Україні й в Умані зокрема.

Крім того, президент прокоментував і прояви антисемітизму щодо хасидів в Умані. Він повідомив, що триває тісна співпраця з місцевою владою й представниками єврейської громади в Україні й Умані для захисту паломників.

"Ми рішуче засуджуємо будь-які антисемітські напади. Антисемітизм – це отрута, якій немає місця в Україні. Ми реагуємо на кожен можливий випадок прояву агресії на антисемітичному тлі", – заявив Зеленський.

До слова Через хасидів в Умані серйозно посилили карантин: перелік нових обмежень

З власного досвіду він розповів, що, маючи єврейське коріння, сам ніколи не був мішенню антисемітських висловлювань в Україні – ні під час виборчої кампанії, ні після обрання президентом.

Українцям байдуже – є їхній президент євреєм, християнином чи мусульманином, поки він захищає інтереси українського народу,
– наголосив він.

Святкування в Умані під час карантину

  • Через пандемію коронавірусу паломництво хасидів вирішили обмежити.
  • Уряди України та Ізраїлю у спільному зверненні попросили євреїв відмовитися від поїздки в Умань.
  • Станом на початок вересня, в Україну прибули близько 500 хасидів.
  • Паломники вдались до хитрощів через обмеження в'їзду іноземців в Україну. Вони стверджували, що приїхали транзитом, тобто на 2 дні, однак залишились довше.
  • Напередодні святкування Рош га-Шана в Умані посилили карантинні обмеження й заборони в'їзд в Україну для іноземців.