Про це Володимир Зеленський заявив у мережі Х. Президент України закликав країни до дій, аби заморожені російські активи передали на підтримку України, передає 24 Канал.

До теми Не така бідна, як здається: чому санкції не залишили Росію без грошей

Це можливість змусити окупантів заплатити за терор

Зеленський заявив, що заморожені російські активи за кордоном становлять приблизно 300 мільярдів доларів. Ці кошти можна використати для підтримки України.

Це історична можливість змусити державу-терориста заплатити за свій терор. Російським елітам і керівництву байдуже до людських життів, але понад усе не байдуже до грошей. Втрата активів буде для них найболючішою втратою. Вони відчують справжню силу міжнародної спільноти й побачать, що світ сильніший за терор,
– наголосив Зеленський.

Президент додав, що рішення про використання заморожених російських активів для підтримки України буде цілком справедливою та законною відповіддю на російську агресію. Зеленський додав, що це буде також правильний сигнал усім потенційним агресорам у світі: напад на іншу державу не приносить дивідендів, а агресору завжди доводиться платити за свої злочини.

"Я закликаю партнерів швидко рухатися до створення відповідної правової бази. Цього року ми маємо досягти відчутного прогресу в питанні використання заморожених російських активів на користь України. На шляху до цієї мети ми твердо покладаємося на лідерство "Групи семи", – підсумував президент.

Російські активи у Європі: останні новини

  • Німеччина може конфіскувати російські активи на понад 720 мільйонів євро. Про це заявив федеральний прокурор Петер Франк, який надіслав відповідне клопотання до Вищого регіонального суду Франкфурта-на-Майні. підставою для конфіскації став випадок, що банк JP Morgan отримав запит на трансфер понад 720 мільйонів євро на рахунок у Commerzbank. Це одна з дочірніх компаній Московської фондової біржі, National Clearing Corporation. Через це американський кредитор відмовився від виконання цієї операції.
  • Швейцарія у грудня заморозила 8,8 мільярда доларів (7,7 мільярда швейцарських франків) з російських активів. Ця сума може змінитися, тому що у підсанкційному списку постійно додаються або вилучаються нові особи.
  • Попри санкції Росія продовжує отримувати доходи від продажу нафти й газу. Загалом, лише на продажах країна-агресор заробила 17,7 трильйона рублів у 2023 році.