Вітання Зеленського з нагоди 75-річчя ЮНЕСКО
Відповідний ролик англійською мовою опублікувала пресслужба Офісу Президента. На кадрах мовиться про історію ЮНЕСКО, а також про ті об’єкти на території України, що потрапили до списку Світової спадщини організації.
Актуально Росія намагається внести кримські історичні пам’ятки до списку ЮНЕСКО
Це, зокрема:
- ансамбль історичного центру Львова;
- резиденція митрополитів Буковини та Далмації (сьогодні цю будівлю використовує Чернівецький національний університет);
- Собор святої Софії в Києві та прилеглі чернечі будівлі;
- Києво-Печерська лавра;
- стародавнє місто Херсонес і його хора (округа);
- Бахчисарайський палац кримських ханів/
"ЮНЕСКО виникла відразу після закінчення найбільш нищівної війни в історії людства. Її засновники були переконаними, що "у свідомості людей потрібно укорінювати ідею захисту миру". Ми, українці, добре розуміємо мудрість цих слів. Ми мали величезні втрати у тій війні. І зараз захищаємо нашу свободу", – зауважив Зеленський.
Також у Офісі Президента наголосили на тих пам’ятках, які зараз перебувають на території окупованого Росією Криму. Тому закликали міжнародну спільноту зупинити руйнування спільної спадщини на півострові, що відбувається з руки Кремля. Крім того, окупанти Криму серйозно порушують права та основні свободи людей.
Сила ЮНЕСКО полягає також у здатності знаходити адекватні відповіді на складні виклики. Україна долучилися до цього процесу з 1954 року, і ми готові активно працювати спільно з іншими країнами-учасницями заради досягнення цілей,
– додав Зеленський.
Зауважимо, до Культурної спадщини ЮНЕСКО сьогодні входять, Петриківський розпис, Косівська кераміка та Українські козацькі пісні.
Радимо ознайомитися Гуцульську кераміку визнали в ЮНЕСКО: чим вона унікальна
Привітання Зеленського та Офісу Президента з нагоди 75-річчя ЮНЕСКО: дивіться відео