Яка реакція Офісу Президента

В установі сподіваються, що НАБУ працюватиме та залишиться "стрижневим правоохоронним органом". Про це повідомила пресслужба Офісу Президента.

До теми Рішення про неконституційність призначення Ситника є політично вмотивованим, – НАБУ

Директорат НАБУ організує роботу так, аби були враховані всі нові правові обставини, а оперативна та слідча діяльність не зупинялася... Ми беремо до відома рішення КС про неконституційність указу Порошенка про призначення директора НАБУ, адже це питання цілковита компетенція Суду, – повідомили в Офісі Президента.

Як стверджують у президента, головною причиною того, що призначення Ситника визнали неконституційним, є "непродумана, поспішна, а часто — спекулятивна практика кадрових призначень" попередньої влади.

Що відомо про рішення КСУ щодо Ситника

Конституційний Суд 28 серпня оприлюднив рішення про неконституційність призначення директора НАБУ Артема Ситника. У Суді стверджують, що тодішній Президент Петро Порошенко перевищив повноваження при призначенні посадовця.

У НАБУ назвали рішення політично вмотивованим.

Що цьому передувало

  • Ще у травні нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський та ще кілька десятків депутатів просили КСУ визнати рішення призначення Ситника очільником НАБУ неконституційним. Серед нардепів були ті, кого пов'язують з так званою групою "К" Коломойського: Олександр Куницький, Максим Бужанський. Також до подання долучились Віктор Медведчук та Ілля Кива.
  • "Слуги народу" переконували, що Порошенко, призначивши Ситника, вийшов за межі повноважень.
  • Сам Артем Ситник наголошував, що його звільнення хоче Ігор Коломойський, через справи ПриватБанку і Укрнафти, збитки держави у яких перевищують 10 мільярдів гривень.