Як сказав речник Володимира Зеленського Сергій Никифоров в ексклюзивному коментарі 24 каналу, ця інформація не відповідає дійсності.

Більше про це Макрон, Шольц та Драгі закликали Зеленського до переговорів з Росією, – ЗМІ

Никифоров наголосив, що Україна сама вирішуватиме, коли проводити переговори з країною-агресоркою.

Вони (іноземні політики – 24 канал) ні до чого нас не схиляли. Навіть навпаки – казали про те, що Україна може вести переговори тоді, коли сама вважатиме за потрібне. І вони зацікавлені в тому, щоб Україна у цих переговорах перебувала у найбільш вигідній для себе позиції,
– сказав Никифоров.

На підтвердження цього політики готові продовжувати надавати Україні економічну, політичну, військову та оборонну підтримку.

Що цьому передувало

Авторитетне німецьке видання Die Welt стверджує, що іноземні лідери просили українського президента відновити переговори з Росією.

Відбулося це нібито "за зачиненими дверима". Політики вимагали від України піти на "поступки". Як пише видання, вони хочуть, щоб мирне рішення було максимально рентабельним – і вони не розуміють, що насправді означає ця війна.

Небезпека такої пропозиції полягає у тому, що ця трійка складає ядро ​​нової коаліції реальних політиків у війні в Україні. Вони виступають за прагматичне, швидке і, принаймні із західної точки зору, найбільш економічно ефективне мирне рішення.

Але вони не виступають за справедливість, більше безпеки в Європі та захист свободи та фундаментальних принципів міжнародного права,
– пише видання.

Візит Макрона, Шольца та Драгі до України

Еммануель Макрон, Олаф Шольц та Маріо Драгі 16 червня відвідали Ірпінь, який кілька місяців тому перебував під окупацією росіян. В оточенні кількох команд охоронців, військових та журналістів політики пройшли вулицями міста, де 75% будівель було пошкоджено внаслідок вторгнення російських військ.

До тріо долучився президент Румунії Клаус Йоганніс, який прибув до Києва окремо. Політиків провели до будинків, знищених військовими країни-агресорки. Тож вони отримали можливість на власні очі побачити те, що залишили після себе військові, яким злочинні накази віддавав безпосередньо Володимир Путін.

Після цього політики зустрілися з українським лідером Володимиром Зеленським.

Політики висловили підтримку Україні, заявивши, що продовжують допомагати нашій державі. Зокрема:

  • Румунія продовжить оборонну допомогу. Також з президентом Клаусом Йоганнісом домовилися, що через його країну буде збільшуватись експортна спроможність. Зокрема, це важливо для продажу українського зерна.
  • Франція: президент Еммануель Макрон пообіцяв, що його держава надасть українській армії артилерійські установки Caesar. Це суттєво допоможе ЗСУ захищати нашу країну від атак ворога.
  • Італія: прем'єр Маріо Драгі висловив принципову політичну підтримку нашій державі. Зараз Італія надає нам не лише макрофінансову, а й оборонну допомогу. Зеленський підкреслив, що зараз ми маємо історично найкращі відносини з цією країною.

Пресконференція Зеленського та західних лідерів у Києві: дивіться відео