Приватизація є окремою темою селекторних нарад в ОП. Чергова нарада відбулась 17 травня за участю представників Фонду державного майна та обласних держадміністрацій. Про це розповів заступник глави ОП Кирило Тимошенко.

До речі Великій приватизації бути: Зеленський підписав закон про проведення аукціонів у карантин

Які доходи від приватизації

У 2020 році Фонд держмайна планував отримати дохід від приватизації на суму 400 мільйонів гривень. Попри карантин, реальний реальна сума була значно більшою – 2,5 мільярда гривень.

Велика та мала приватизація 2021 року відкриває шлях ще масштабнішим інвестиціям. При цьому ми бачимо, що конкуренція росте,
– написав Тимошенко.

Він додав, що у квітні 2020 року середня кількість учасників на торгах становила 3,67. У квітні цьогоріч – уже 4,57.

Політик зазначив, що ключовим моментом є, аби велика та мала приватизація в Україні відбувалася прозоро. За словами Тимошенка, вона дасть нове життя збитковому майну та залучить мільярдні інвестиції.

Що цьому передувало

  • Наприкінці квітня президент Володимир Зеленський підписав закон, який відновлює проведення аукціонів з продажу об'єктів великої приватизації під час карантину.
  • Рада схвалила його ще 30 березня 2021 року.
  • Таким чином можна почати підготовку та проведення великої приватизації на аукціонах, які тимчасово призупинили з березня 2020 року через коронавірус.