Про це повідомляє програма "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу UA: Перший).
Читайте також: САП не знайшла доказів вини Авакова і Чеботаря: оприлюднено постанову
"Схеми" зафільмували, як авто з номерними знаками, які використовує Олександр Грановський, і авто, яким користується Артем Ситник, стояли біля будинку Порошенка у Козині пізно ввечері 26 квітня – і одночасно виїхали звідти. Директор НАБУ підтвердив, що справді був вдома у президента.
Точно дату не пам’ятаю, але десь декілька місяців назад... я два рази був. Зустріч була якраз тет-а-тет, і вона стосувалася питання Антикорупційного суду,
– сказав Ситник у коментарі "Схемам".
"Говорилось про участь міжнародних експертів в компетенції цього суду. Я зайняв позицію таку що немає ніяких компромісів – тобто повинно бути те, що з самого початку пропонувалось експертним середовищем і нашими міжнародними партнерами", – розповів Ситник.
Авто з номерними знаками Грановського і авто, яким користується Ситник, стояли біля будинку Порошенка
Він вважає, що ця зустріч не була таємною.
Я ж не приховую нічого... Можна було би змінити номер автомобіля і, в принципі, там взагалі не було би питання, хто приїжджав на цю зустріч,
– зазначив Ситник на ремарку про те, що якби журналісти не зафільмували його авто, про цей візит, ймовірно, ніхто б не дізнався.
Водночас директор НАБУ стверджує, що того вечора розмовляв тільки із президентом у форматі тет-а-тет, а з депутатом Грановським, якого називають "куратором" президента у судах і прокуратурі, не бачився і не спілкувався.
"Грановського я, звичайно, знаю, він також колись приїжджав в НАБУ, також з приводу Антикорупційного суду", – розповів Ситник. – Він же депутат, він же повинен голосувати".
На запитання, чи є прийнятною ситуація, коли директор незалежного антикорупційного органу вночі приїжджає додому до президента, Ситник відповів так:
Було приємно, що думка НАБУ важлива для учасника цього процесу (створення Антикорупційного суду – ред.), тому що в нас є… була комунікація з главою держави з приводу створення Антикорупційного суду,
– наголосив Ситник.
Депутат Олександр Грановський на запитання "Схем" щодо цієї зустрічі не відповів. Також журналісти надіслали запит президенту із запитаннями щодо зустрічі із директором НАБУ. Редакція опублікує відповідь, як тільки отримає її. Надалі "Схеми" упродовж двох місяців моніторили домашніх візитерів президента, але з того часу кортеж президента або не їхав додому після роботи, або після заїзду Петра Порошенка до власної резиденції журналістам не вдавалося побачити у Козині жодного з його відвідувачів.
Нагадаємо, у червні 2018 року Верховна Рада після тривалих дискусій підтримала два президентські законопроекти – про Вищий антикорупційний суд і про утворення такого суду.
Що таке Національне антикорупційне бюро України?Правоохоронний орган, який розслідує кримінальні корупційні правопорушення, вчинені вищими посадовими особами держави. НАБУ утворене 16 квітня 2015 року указом президента. Президент України, згідно із законом, не підслідний НАБУ. Детективи бюро здійснюють досудове розслідування у справах, державне обвинувачення у яких представляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.