"Бачив, як на завод заїжджає військова техніка"

Андрій разом із дружиною та десятирічною донькою проживали біля ТРЦ "ПортCity", що на західній околиці міста. Чоловік розповів, що 26 лютого ввечері у місті вже не курсував транспорт. Коли останній раз йшов із роботи, то вже бачив, як на завод заїжджає військова техніка.

Читайте Нас просто розстрілювали з танків, – директор Українського дому про порятунок з Маріуполя

У мікрорайоні Східний на той момент вже йшли обстріли. У Західному районі ще було тихо. Добравшись додому, вже передавали у новинах, що окупували Мелітополь та Бердянськ. А Маріуполь почали обстрілювати артилерією зі сторони Володарська.

Я ставився до всього терпимо, а дружина та донька дуже боялися цих вибухів. Коли почало вже "прилітати", то ми сиділи у спільному коридорі з сусідами. Разом і ночували. У квартиру ми боялися заходити. Як тільки обстріли закінчувалися, то ми виходили на вулицю, щоб глянути, що довкола,
– пригадав він.

Андрій Памфілов

Андрій Памфілов, Запоріжжя / Фото Аліни Туришин, 24 канал

Їсти готували також на майданчику на мангалі. Там і воду гріли, яку набрали у ванну. А потім ходили на річку. Коли почали частіше обстрілювати – горіли будинки. Дім Андрія також на половину вигорів.

Мій рідний брат проживав з іншого боку околиці міста. Ми вирішили піти туди, бо було дуже холодно, на вулиці був мороз. Перебрались, але і туди стріляли. І там "злітали" будинки також,
– зазначив він.

Актуально Це жах, скрізь діри, – житель Харкова розповів, як у 50 років став безпритульним через Росію

Обстріли, порятунок людей та евакуація

Дружина Андрія працювала стоматологинею. І коли попадало у сусідні будинки, вона рятувала поранених, зокрема, дітей. Однак деякі рани були дуже сильні й людей треба було терміново везти у лікарню, але змоги такої не було.

Маріуполь

Маріуполь / Фото Telegram-канал "Мариуполь сейчас"

Постійно доводилося ховатися у погребі. І лише тоді, коли окупаційні війська оголосили, що нібито "асвабаділі" місто, то почали випускати людей.

Виїхали потім у Мелітополь, думали прорватися у Запоріжжя. Там теж довго жили. Потім жили за Володарськом, у Новороманівці. А потім знову повернулися у Мелітополь, а звідти вже вирішили їхати у Запоріжжя приватним перевізником. Ми розділилися родиною. З донькою та дружиною так і не бачились досі, бо вони одразу виїхали за кордон,
– розповів чоловік.

Виїжджали з Мелітополя також довго. У пропускному пункті у Василівці стояли росіяни, а далі вже була підконтрольна Україні територія. Однак окупанти нікого не впускали. Якщо люди розмовляли, то росіяни стріляли з автоматів у повітря. На тому блокпості Андрій провів цілу добу.

Також цікаво – Жданов відповів, скільки триватиме затяжна фаза війни: дивіться відео