Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) зазначили, що в новій концепції Захід зображується як антиросійська і міжнародна дестабілізуюча сила.

Дивіться також Наблизить кінець Росії, – Клімкін про зміну концепції зовнішньої політики Кремля

На думку російських "геостратегів", проти Москви розв'язана гібридна війна з боку США та їхні "сателітів". А ось Росія в цій концепції представлена, як країна, що бажає створити багатополярний світовий порядок і для цього визначені зовнішньополітичні завдання Росії.

Які сподівання покладали на Сі Цзіньпіна

Аналітики ISW вважають, що Путін намагався використати зустрічі з главою Китаю Сі Цзіньпіном для спроб згуртувати решту світу проти Заходу. А новий документ нібито має допомогти сформувати антизахідний блок.

Путін використовував зустрічі з главою Китаю Сі Цзіньпіном 20 – 22 березня, щоб посилити спроби риторично згуртувати решту світу проти Заходу, і новий документ, ймовірно, має на меті підтримати спроби Кремля активізувати пропозиції до неприєднання країни для формування більш узгодженого антизахідного блоку,
– йдеться у повідомленні.

План Путіна відкинули

В інституті також зазначили, що пропозиція Путіна сформувати антизахідний блок під час візиту Сі в Росію не була сприйнята позитивно, оскільки Сі відмовився приєднати Китай до геополітичного конфлікту, який Путін передбачав із Заходом.

Також в ISW припустили, що Кремль оприлюднив нову зовнішньополітичну концепцію саме напередодні головування в Раді Безпеки ООН, щоб створити інформаційні умови для майбутніх зусиль в Організації, спрямованих на формування антизахідної коаліції.