Про це 24 каналу розповів військовий експерт, головний редактор Defence Express Олег Катков. За його словами, у Пентагоні намагається зберігати певний рівень секретності щодо передачі деяких видів озброєння.

До теми Передача може бути швидкою, – військовий експерт назвав особливості Patriot

Розумію, що передача озброєння Україні є вкрай важливим інформаційним елементом. Але діло в тому, що Пентагон навряд чи так публічно про все оголосить. Там намагаються тримати рівень секретності, коли йдеться про комплекс, одна батарея якого коштує на експорт 1 мільярд доларів,
– зазначив Катков.

У такий спосіб Україні передали протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM. Про це стало відомо тільки тоді, коли окупанти знайшли уламки цього озброєння.

Скільки Україна може отримати Patriot

Як наголосив Катков, все впирається у вартість комплексу – 1 мільярд доларів за батарею. Тільки в американській термінології "батарея" більше дорівнює поняттю "зенітний ракетний комплекс". Це – радар, командний пункт, 8 пускових та інша техніка, необхідна для виконання вогневих завдань.

Всередині однієї пускової може бути до 16 ракет. На рівні 17 року для американської армії одна ракета коштувала 3 мільйони доларів. 16 множимо на 3, а потім на 8. Загалом вийде майже 400 мільйонів доларів за повний запуск усіх ракет з 8 пускових,
– розповів Катков.

Скільки Україна може отримати ЗРК Patriot – думка Каткова: дивіться відео

За його словами, остання версія Patriot може збивати балістичні ракети. Але дальність роботи невелика – до 60 кілометрів. Тому, щоб серйозно закрити небо над українськими містами, потрібно з 1,5 – 2 десятки цих систем.

Сумнівно, що Україна отримає таку кількість Patriot. Адже це коштуватиме 20 мільярдів доларів.

Чи передадуть Україні ЗРК Patriot: коротко

  • Україна прагне отримати від Сполучених Штатів ЗРК Patriot, щоб ще більше посилити можливості ППО.
  • Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що веде переговори із лідером США Джо Байденом щодо передачі цих систем. Він підкреслив, що з великим позитивом дивиться на це питання.
  • Як зазначив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, одне із стратегічних завдань ЗСУ – посилити протиповітряну та протиракетну оборону.