Сприйняття зустрічі у США залежатиме від Зеленського

Ця зустріч більш важлива, як на мене, аніж попередні, котрі відбувались між двома президентами з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Актуально Чому Байдену потрібна зустріч із Зеленським

Якщо зустріч буде правильно подана американськими ЗМІ, то це може сприяти ще більшому тиску на республіканців, які сьогодні розділені. Частина з них хотіла б зупинити підтримку України. І навіть не тому, що вони вважають, що в Україні корупція тощо, а тому, що вони думають, що цю війну Україна все одно виграти повністю не зможе, то ж буде ще більше витрат з боку США. Мовляв, Америка таки повинна фокусуватися на власних проблемах, а не воювати з Росією через Україну.

Вибори у США починають наближатися й усе стає "озброєнням". Часто американські політики не зважають на суть, а дивляться на те, як саме та чим можна скористатися у той чи інший момент, заробити собі переваг та завдати шкоди опозиції. Тому, буде і критика цієї зустрічі Володимира Зеленського з Джо Байденом.

Але, я думаю, що якщо президент України вибудує правильні лінії й знайде правильні аргументи, питання підтримки України точно просунеться. При цьому, подібна оптика вкрай важлива для Києва: чим більше Зеленський зустрічатиметься із політиками на Заході, тим сильнішим він ставатиме в Україні. Міжнародне сприйняття щодо нього в цьому питанні – надто важливий фактор.

Не знаю, чи буде президент Зеленський у військовому вбранні, чи у костюмі з краваткою. Чому я про це кажу взагалі? У США цей момент часто обговорюють і багато хто вважає, що не дуже правильно з'являтися на такому високому рівні не у вигляді, якого однозначно вимагає протокол. Це ніби дивно звучить, але в нас дехто на це звертає велику увагу (дехто каже навіть, що у такому позапротокольному вбранні Зеленський виглядає більше актором).

Як у США ставляться до російської пропаганди

Ми добре розуміємо, що пропагандисти Росії усіляко будуть нівелювати важливість нинішнього політичного тижня у США. Так само як вони намагаються знецінити усе, що лише можливо, нахабно ображаючи й оббріхуючи тих же керівників і посадовців США різних рівнів.

Читайте також Усі нюанси ракети Х-БД, про яку гучно заявив Шойгу

Сказати, що ми про це думаємо? А нічого. Нічого хорошого. В наших ЗМІ взагалі нічого не пишуть про те, що Росія говорить або думає про США. В нас Росію обливають брудом не менше, повірте. Страшенно її ганьблять. Тому ролі це не матиме жодної. Навіть ті, хто чують у США негатив про Америку, добре розуміють, що це просто тупа риторика і брудна пропаганда російських ЗМІ.

Ми вже з Росією не на тому рівні перебуваємо. Це не просто рівень повної відсутності адекватної комунікації, а це вже рівень образ, коли ми перетворюємо їх на справжніх монстрів (і вони роблять щодо американців те ж саме). Так, це негідно з людського погляду. Але там це працює на маси. А маси більше піддаються емоціям. Тож, із Росією все лише погіршується.

Сам час зустрічі Зеленського і Байдена важливий тому, що у США скоро вибори. Республіканська партія остаточно розділилася. Зараз в GOP є позиції, які проти демократів і закликають тиснути на Україну, щоб вона домовлялася із Росією, щоби Україна щось віддала і таким чином зупинилася війна.

Хоча я не чув ні від кого якихось логічних варіантів й не думаю, що вони взагалі можливі без дуже сильного тиску на Росію з боку цивілізованого світу. Лише потужний тиск, адже Росія може вдати, що на щось таки пристала, а потім повернутися до війни через рік або два. Віри цій країні немає і бути не може.

У чому полягає важливість зустрічі президентів

Байдену, з одного боку, потрібно буде підтримувати Україну у цій війні. Але, з іншого боку, треба буде пропонувати якісь рішення – як вирішувати проблему, в який спосіб. Тому, хоча усі подібні зустрічі між політиками й символічні, але ці символіки нині точно приведуть до якихось конкретних результатів.

Цікаво Кім Чен Ин виявився розумнішим за Путіна

Байден, я переконаний, буде дуже потужно просувати тему прийняття України в НАТО. Точно будуть розмови на цю тему у США. Так само як і будуть дискусії з приводу збільшення фінансів для України, щоб це рішення результативно пройшло потім через Конгрес.

Резюмую. Це буде не просто і не лише зустріч Зеленського з Байденом. Будуть зустрічі й з представниками країн, позиції яких стосовно цієї війни були не такими жорсткими, як би того хотілося. Я кажу про той же Ізраїль, Казахстан тощо. Тож, є комплекс питань. Будуть в президента Зеленського зустрічі й з багатьма нашими політиками, конгресменами. Поки не ясно, чи можлива його зустріч із нашим Спікером Кевіном Маккарті. Це було б дуже непогано, адже це – статус і, все одно, це – друзі, а ніяк не вороги.

Зустрічей у Зеленського буде чимало й у Вашингтоні, й у Нью-Йорку. Це не просто побути у Білому домі, потиснути руку Байдену, пару годин поговорити й все. Буде низка дуже важливих зустрічей.

Тому надто показовий фактор – як саме сприйматимуть Зеленського. Може хтось в результаті змінить у кращий бік думку про Україну, українську владу, перспективу допомоги справедливості у боротьбі зі злом. Сприйняття лідера країни на суто людському рівні, як свідчить мій власний професійний досвід, відіграє подекуди чи не найголовнішу роль.

Тому, я переконаний, що запланована зустріч між двома президентами України та США – набагато важливіша за їхні попередні зустрічі. Нинішня зустріч, за правильного розвитку ситуації, цілком здатна підняти рейтинг безпосередньо і самого Байдена.