У Вищій раді правосуддя заявили, що перевірять скарги на суддю Воловецького районного суду Закарпатської області у справі щодо зґвалтування неповнолітньої.

Дізнайтеся більше Зґвалтування 14-річної дівчинки на Закарпатті: все про вирок, який сколихнув Україну

У Вищій раді правосуддя запевнили, що розділяють занепокоєння громадськості, журналістів та уповноважених осіб органів влади щодо об'єктивності проведеного досудового та судового розслідування у справі, а також щодо справедливості визначеного судом покарання.

Однак, можуть діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Також додали, що ВРП не наділена повноваженням втручатися в розгляд судами судових справ, надавати оцінку наявним у справі доказам, перевіряти у позапроцесуальний спосіб законність та обґрунтованість судових рішень, коментувати їх.

Перевірка законності та обґрунтованості судового рішення належить виключно до компетенції суду вищої інстанції, у даному випадку – апеляційного суду. Наразі вирок суду першої інстанції не набрав законної сили і може бути оскарженим,
– зазначили у Вищій раді правосуддя.

Зауважили, що згідно з повідомленням Офісу генпрокурора, прокуратура оскаржуватиме вирок у встановленому законом порядку. Водночас ВРП не наділена правом ініціювати питання про відкриття дисциплінарної справи за власною ініціативою за повідомленнями викладеними у ЗМІ про наявність ознак дисциплінарного проступку в діях судді.

"Право на звернення із скаргою про вчинення дисциплінарного проступку суддею (дисциплінарною скаргою) має будь-яка особа", – додали у ВРП.

Зареєстровані скарги про вчинення суддею Воловецького районного суду Закарпатської області Софілканич О. А. дисциплінарного проступку та повідомлення судді про втручання в її діяльність як судді під час здійснення правосуддя, будуть об'єктивно перевірені, їм буде надана відповідна оцінка у визначеному законом порядку,
– підсумували у Вищій раді правосуддя.

Читайте також Пробачення не буде, – батько зґвалтованої на Закарпатті дівчини збирається йти до кінця

Коротко про справу щодо зґвалтування неповнолітньої

  • Як повідомили слідчі, у серпні 2021 року троє хлопців запросили до себе дівчину. Всі вони були знайомими, тож 14-річна жертва навіть не підозрювала, що її скривдять. Вона разом зі зловмисниками спустилася до підвалу, де один із них вдарив її у живіт, а інший нахилив її голову та затиснув поміж ніг, щоб вона не опиралася.
  • Після цього злочинці роздягли потерпілу та по черзі її ґвалтували. Весь процес вони знімали на телефон.
  • Потерпіла упродовж певного часу не розповідала, що з нею сталося. Певні зміни у її поведінці помітила бабуся. Однак, про сам факт зґвалтування їй розповіли поліціянти.
  • Дівчинка ж наголосила, що мала приятельські стосунки з хлопцями, які вирішили її потім зґвалтувати. А не розповідала про цей випадок вона тому, що відчувала сором за те, що сталося.
  • Трьом обвинуваченим Воловецький районний суд Закарпатської області виніс вирок у вигляді 5 років ув'язнення. Але їх не посадили за ґрати, а призначили випробувальний термін у 2 роки. На таке рішення вплинули позитивні відгуки про них як за місцем проживання, так і в навчальних закладах. Крім того, відсутність судимостей до цього.