Так, Наталка Зарицька на брифінгу повідомила, що востаннє її чоловік виходив на звʼязок 17 травня, інформує 24 канал.

Читайте також Полонених з "Азовсталі" утримують у більш-менш задовільних умовах

Жінка додала, що наразі невідомо, де він, чи живий, чи не закатований, чи не піддається тортурам.

Більшість бійців його взводу загинули

В останньому повідомленні чоловік Зарицької написав їй, що з 32 його побратимів у взводі 24 загинули. З них 17 померли під час одного авіаудару фосфорною бомбою. За словами Зарицької, 8 уціліли, з них тільки один був не поранений.

Вона додала, що всі очікували екстракції, але дива не сталося. Відтак вихід героїв з "Азовсталі" – це не кінець, а початок нового етапу боротьби.

Сестра іншого захисника Сандра Кротевич зазначила: всі рідні бійців сподіваються, що російська сторона поводиться з ними згідно з Женевською конвенцією, міжнародним правом, так, як поводиться весь час Україна щодо військовополонених з Росії.

Евакуація з "Азовсталі": що відомо

  • 16 травня з "Азовсталі" розпочалася евакуація поранених українських військових. Вище військове керівництво дало наказ захисникам Маріуполя зберегти свої життя.
  • Українських воїнів вивезли на тимчасово окуповані території. Зокрема, вони мали бути в Новоазовську та Оленівці. Британська розвідка підрахувала, що загалом з "Азовсталі" вийшло близько 1 700 українських воїнів.
  • У Міноборони одразу пояснили, що бійців мають обміняти на російських полонених. Хоча пропагандисти заявили, мовляв, хочуть влаштувати судову розправу над захисниками Маріуполя. Президент Володимир Зеленський запевнив, що обмін має відбутись.
  • Президент додав, що подальша ситуація повністю залежить від сторін, які взяли на себе зобов'язання щодо захисників Маріуполя. Йдеться про ООН, Червоний Хрест та Росію.
  • Дружина Дениса Прокопенка Катерина розповіла, що зуміла поговорити з чоловіком. За його словами, бійців утримують у більш-менш нормальних умовах.

Дивіться також – Торгівля біля могил / Як живе сьогодні Маріуполь: