Видання FT пише, що у той час, як Берлін і Париж обережно ставилися до погроз Путіна та віддали перевагу стриманій дипломатії, Лондон прийняв оцінку Вашингтона про загрозу вторгнення. Велика Британія надає зброю Україні та розкриває деталі потенційних планів Росії.
Читайте також Джонсон летить у Київ з подарунком: Британія виділить Україні 88 мільйонів фунтів
Це стратегія "глобальна Британія" в дії, яка демонструє рішучість, на відміну від того, що може зробити ЄС. Блоку складно стати основною платформою безпеки під час нинішньої кризи, коли найактивніша європейська країна перебуває за межами ЄС,
– каже науковий співробітник аналітичного центру Chatham House у Лондоні Еліс Білон-Галланд.
Довіра до Франції та Німеччини знизилася
Водночас проблема Франції та Німеччини в тому, що довіра до них знизилася. Позиція Берліна не підтримується у країнах Балтії та Східної Європи, де зростає невдоволення відмовою сприяти продажу зброї Україні та небажанням підтримувати санкції проти газогону "Північний потік-2".
Співробітник Інституту зовнішньої політики Джозеф де Век вважає, що безпекова криза стала ударом по ролі Німеччини в Європі. За його словами, раптом Берлін став стороннім спостерігачем.
Свою чергою Еммануель Макрон намагається подолати "фундаментальну недовіру", після того, як ініціював "зближення" з Путіним і стверджував, що Північноатлантичний альянс вже "помирає".
Велика Британія підтримує Україну: коротко
- Лідери Великої Британії та Польщі планують оголосити про створення нового формату співпраці з Україною. Прем'єр-міністри країн мають зробити це під час свого візиту в Київ.
- Борис Джонсон вже підтвердив, що у вівторок, 1 лютого, приїде до України з офіційним візитом. Його супроводжуватиме міністерка закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс.
- Проти російських олігархів у Лондоні запровадять нові жорсткі санкції. Це має стати ще одним інструментом для стримання Кремля від вторгнення в Україну.