Про це на онлайн-трансляції каналу "Фейгін Live" розповів радник Офісу Президента Олексій Арестович, повідомляє 24 канал. За його словами, Лукашенко досі маневрує між немилістю Путіна і вступом у війну.
До теми Лукашенко перевіряє боєготовність: перші білоруські війська покинули місця дислокації
Однак Олексій Арестович підкреслив, що існує велика різниця в оцінці можливостей і оцінці намірів.
Опір Білорусі
Росія намагається створити можливості нападу для Білорусі, попри опір її владних кіл і населення.
Звичайно, для них (росіян – 24 канал) було б вигідно напасти з території Білорусі і втягнути збройні сили Білорусі чи прикордонників безпосередньо у війну. Але їхнє керівництво в особі Лукашенка активно чинить опір,
– заявив Арестович.
За словами Арестовича, Лукашенко опирається за звичною схемою. Він інтригує на міжнародній арені, намагаючись перебалансувати вплив Росії впливом НАТО, Китаю, Європи. З іншого боку, Білорусь проводить заходи, щоб відзвітувати Росії, мовляв, там бригаду відправили на кордон з Україною, народне ополчення створюють, риють рови тощо.
Це спричинило і припущення українських військових спостерігачів про можливий напад, сказав Арестович.
Хотіти – не значить могти
Арестович звернув увагу, що в Білорусі немає військового угрупування, а на його створення піде, як мінімум, півтора – два місяці. Але і створення угрупування – лише поява можливості, яка не гарантує її використання.
"Хотіти і могти – це дві різні категорії. До "могти" їм ще дуже далеко", – запевнив Арестович.
До того ж під час підготовки на Білорусь може вплинути багато додаткових факторів. Події на півдні та сході можуть легко змінити плани Путіна щодо Білорусі і Києва.
Чи буде напад з Білорусі: дивитись відео
Реальної загрози немає
Радник Офісу Президента зазначив, що можливі провокації, але навіть обстрілів з Білорусі поки Лукашенко не допускає. Білоруські військові воювати не хочуть, населення проти втягування у цю війну, вони відверто саботують.
Безпосередньої загрози з Білорусі зараз немає, навіть від російського війська,
– підкреслив Арестович.
Якщо загроза стане більш реальною, ніхто з українського керівництва та експертів не приховає цього, і будуть прийняті всі необхідні заходи, запевнив Арестович.
Що відомо про підготовку Білорусі
- 12 грудня речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко заявив, що ситуація зі сторони Білорусі повністю контрольована. За даними Держприкордонслужби, кількість ворожих підрозділів на території Білорусі не змінюється, як і характер дій ворогів.
- 13 грудня в міністерстві оборони Білорусі заявили, що почали раптову перевірку бойової готовності. Проте це відбувається не біля кордону з Україною.
- Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що зараз важливо розуміти, які цілі перед собою ставить ворог. У жодному разі не можна піддаватися на провокації.