Речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що свої ввічливі заяви Меркель та Зеленський озвучили просто, щоб не посваритися.

Зауважте Не було сенсу, – Байден про відмову від нових санкцій проти "Північного потоку-2"

За словами Арестовича, коли Зеленський повідомив, що підтримує ці кластери (заходи щодо врегулювання війни на Донбасі, які запропонувала Німеччина і Франція), він мав на увазі, що там необхідні українські правки.

Водночас український лідер вирішив не робити "вибухову сенсацію" під час дипломатичних заяв за результати візиту. Арестович наголосив, що зустріч Меркель і Зеленського фактично нічого не змінила.

А це тому, що пані Меркель 7 років трималася, але врешті-решт все-таки трохи здала українські інтереси на користь Росії,
– підсумував Арестович.

Зустріч Зеленського і Меркель: головне

  • Зустріч Володимира Зеленського та Ангели Меркель відбулася 12 липня у Німеччині. Там політики обговорили низку важливих питань. Зокрема, війну на Донбасі, боротьбу з пандемією коронавірусу та "Північний потік-2".
  • Меркель заявила, що "Україна залишається транзитною країною для газу, навіть якщо буде завершено будівництво "Північного потоку-2".
  • Зеленський подякував Франції і Німеччині за роботу над проєктом "Ключові кластери з виконання мінських угод". Український лідер також заявив, що кластери не погодила Росія.
  • Повернувшись додому, Зеленський зауважив, що Україні потрібні гарантії на випадок, якщо газопровід таки запустять. Їхня тривалість має бути щонайменше 10 років. Окрім того, український лідер визнав, що їхні погляди з Меркель щодо питання "Північного потоку-2" відрізняються.