Таку думку 24 каналу висловив дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.
Читайте також: У Путіна цинічно відрегували на звинувачення Росії у збитті Боїнга-777 на Донбасі
Як зауважує дипломат, оприлюднений Об'єднаною слідчою групою звіт ще не остаточний. Слідство триває. Але тепер відомо, що "Бук" був приписаний до 53 зенітно-ракетної бригади збройних сил Росії, яка дислокується в Курську. Також слідчі заявили, що є близько ста прізвищ тих, хто причетний до збиття лайнера. Їх поки не називають, так як доречніше це буде зробити в суді.
"Об'єднана слідча група збирає додаткові дані і звернулася д громадськості за допомогою. Тому що слідчі повністю розчарувалися в спробі залучити конструктивно Росію. ОСГ розуміє складність питання, тому хоче мати залізобетонні аргументи для суду, який повинен бути юридично бездоганним", – зазначив Хара.
За словами експерта, потрібен ще рік чи більше, щоб вставити всі обставини трагедії. Можливо, буде інформація, хто безпосередньо віддав наказ, і хто натиснув на кнопку "Бука".
Зараз, крім можливості тиску на Росію – медійного і трохи політичного – ні на що не можна очікувати. Але без дозволу найвищих посадових осіб Кремля, включаючи Путіна, трагедія не сталася б. Неважливо, чи можна буде притягнути до відповідальності Путіна. Але це військовий злочин проти людяності, і зло повинне бути покаране. Тому судовий процес має відбутися,
– наголосив Олександр Хара.
Нагадаємо, представники об'єднаної слідчої групи з розслідування аварії літака "Боїнг 777" оприлюднили проміжні результати розслідування катастрофи авіасудна у небі над Донбасом. Дані слідчих підтверджують, що літак рейсу МН17 був збитий з установки "Бук", яка у липні 2014 року потрапила на окуповану територію Донбасу з території Росії. Після публікації даних розслідування про збиття "Боїнга 777" над Донбасом, в МЗС України заявили, що 12 червня держава скерує до Міжнародного суду ООН меморандум щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.
Що таке катастрофа MH17? 17 липня 2014 року у небі над Донбасом був збитий пасажирський літак "Боїнг 777", який здійснював рейс з Амстердама до Куала-Лумпура. В катастрофі загинули усі 298 людей, що перебували на борту. У вересні 2016 року представники міжнародної слідчої групи заявили, що літак був збитий ракетою з комплексу "Бук", який на тимчасово непідконтрольну територію Донбасі завезли з Росії.