Щороку провідні політики, дипломати та експерти, які занепокоєні світовою безпекою, збираються у найвідомішому готелі Мюнхена Bayerischer Hof та радяться, як вберегти людство від загроз.

Читайте також: Які країни найбільше загрожують безпеці Європи: дані опитування

За три дні конференції порушувались теми засилля Європи мігрантами, кіберзагрози, гонки озброєння. У Мюнхені наголосили, що світ стає все більш непрогнозованим. Жару у вогонь вкотре додала Росія, порушивши догорів між США щодо створення ракет малої та середньої дальності.

Про позиції щодо Сирії та Ірану

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан зазначив, що не розуміє, як можна займати тверду позицію щодо Ірану й одночасно залишити північний схід Сирії, якщо зрозуміло, що все закінчиться посиленням іранської присутності в цій зоні.

 Жан-Ів Ле Дріан
Раніше Жан-Ів Ле Дріан обіймав посаду міністра оборони

Про агресію РФ та "Північний потік-2"

Німеччина прагматично дала знати: хоче стати енергетичним хабом Європи. Завжди стримана Ангела Меркель, яка приїхала на форум у ролі канцлера востаннє, говорила з трибуни емоційно.

Ангела Меркель
Ангела Меркель під час свого виступу на конференції

Вона засудила агресію Росії щодо України, заявила про підтримку санкцій проти Кремля, проте наголосила на збереженні стосунків з російськими партнерами.

"З геостратегічної точки зору Європа не може бути зацікавлена в тому, щоб розірвати стосунки з Росією", – заявила політик.

Ми займаємо жорстку позицію щодо "Північного потоку -2" і рекомендуємо іншим зробити так само. Ми не будемо просто дивитися на те, як наші союзники закуповують зброю в наших опонентів,
– зауважив віце-президент США Майк Пенс.

Й додав, що американці не можуть забезпечити гарантію миру на Заході, якщо їх союзники залежатимуть від Сходу,

Президент України Петро Порошенко зустрівся з Меркель у складі делегації та з Пенсом віч-на-віч. Після бесіди з американцем він анонсував нові санкції проти Росії через агресію у Керчинській протоці, які оприлюднять вже наступного тижня.

Росіяни на Мюнхенській безпековій конференції

Російські дипломати на чолі з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим у Мюнхені гнули звичну кремлівську лінію: критикували Захід за підтримку України та небажання розширювати співпрацю з Росією.

Підтримка збройного путчу в Києві, дискримінація російських депутатів в ПАРЄ – все це ланки одного ланцюга. Ситуація на Європейському континенті та й у цілому в Євроатлантиці вкрай напружена,
– переконував Лавров.

Мюнхенська конференція – це лише майданчик для переговорів, а заяви з трибун – лише теми для роздумів. Варте уваги, якщо й озвучували, то, ймовірно, за зачиненими дверима.