Ці літаки можуть нести гіперзвукові аеробалістичні ракети "Кинджал". Відомо, що три літаки типу МіГ прилетіли до Білорусі 13 грудня.

Читайте також У Повітряних Силах прокоментували приліт трьох МіГ-31К до Білорусі

Чому в літака загорівся двигун

За інформацією моніторингової групи, МіГи, які розташовані в Мачулищах, мають реєстраційні номери RF-92215, RF-92445, RF-95194. За місяць вони вже здійснили щонайменше 4 вильоти (16, 17, 21 та 25 грудня).

Повідомляють, що за два тижні у повітря підіймалися лише два МіГи. Один з них, з реєстраційним номером RF-95194, не зміг летіти через пожежу на борту.

У літака сталося загоряння двигуна, а отримані пошкодження не дозволяють борту найближчим часом здійснювати польоти.

Зазначають, що тимчасове виведення з ладу потенційного джерела смерті для українського народу можна вважати "справжнім різдвяним дивом".

Яка загроза від МІГ-31К

Такі військові літаки вже добре знайомі усім. Це – носії ракет "Кинджал", і зазвичай їх підіймають у повітря, і тримають там орієнтовно півтори години. Українці ж у цей час змушені ховатися в укриттях, адже винищувачі загрожують ракетними ударами усім регіонам нашої країни.

Самі росіяни охрестили ракети "Кинджал" гіперзвуковими. Насправді ж це просто швидкісні ракети – фактично ті самі "Іскандери", але повітряного базування.

МіГ-31К випускають "Кинджали" з верхніх шарів атмосфери, і ракети на великій швидкості опускаються до цілі.

Що відомо про загрозу наступу з Білорусі

  • 18 грудня військам Білорусі передали не менше 6 одиниць техніки.
  • Крім того, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив "раптову перевірку" військ. Диктатор каже, що її провели "на всякий випадок", бо проти Білорусі нібито хтось планує агресію.
  • До перевірки залучили 2 танкові роти 7 окремого танкового батальйону. Підрозділи мають здійснити марш із пункту дислокації на полігон "Гозький" у Гродненський район.
  • За словами Подоляка, Лукашенко постійно хоче "відпетляти" від участі в цій війні.
  • Після зустрічі кремлівського диктатора Владіміра Путіна та Лукашенка почалися масові пересування військової техніки й підготовка до атаки. Однак згодом цю інформацію спростували. Військовий експерт Михайло Притула зауважив, що у Путіна поки немає сил для нападу з Білорусі.