За словами Джонсона, країни НАТО упродовж років розповідали українцям, що проводять політику "відкритих дверей", однак у то той же час сигналізували Москві, що наша держава ніколи не стане частиною Альянсу. Власне, цей й призвело до того, що 24 лютого 2022 року Путін вирішив розпочати широкомасштабне вторгнення.

Читайте також В передчутті нового наступу та довгої війни: що пишуть західні ЗМІ про Україну

"Завдяки" Росії Україна може вступити в НАТО

Як би це іронічно не звучало, проте Джонсон зауважив, що Путін своїми діями розвіяв аргументи щодо "неможливості членства України в НАТО". Експрем'єр констатував, що зараз українці освоюють та розгортають шалену кількість техніки з країн Альянсу та роблять це з неперевершеною майстерністю та відвагою.

Раніше говорили, що українське населення надто розділене щодо членства в НАТО. До 2014 року ви точно могли навести такий аргумент. Подивіться зараз на цифри. Згідно з одним нещодавнім опитуванням, підтримка членства України в НАТО зараз стратосферна – 83 відсотки,
– написав він.

Водночас він зазначив, що політика Заходу від 2008 року – "не провокувати Путіна" – не привела ні до чого хорошого. Власне, на Бухарестському саміті Північноатлантичного альянсу у 2008 році Київ мав отримати план дій щодо членства, однак цього не сталось.

Опісля російський диктатор з неприхованим задоволенням заявив, що його все влаштовує. Згодом, у 2014 році, він вдерся в Крим та Донбас, а потім розпочав вторгнення у 2022 році.

У НАТО було достатньо гарних фраз про членство України, щоб Путін використовував їх у своїй пропаганді та стверджував, що Росії загрожує оточення. І все ж реальність така, що НАТО нічого не зробило, щоб захистити Україну, і не просунуло справу членства України,
– заакцентував Джонсон.

Наостанок він наголосив, що українцям треба дати все необхідне озброєння, аби ця війна якомога швидше закінчилась та почався процес прийняття нашої держави у НАТО.

Читайте також Міцні, мов криця: як допоможуть Україні польські танки PT-91 Twardy від Дуди

Нагадаємо, що не так давно партнери таки ухвалили рішення про передачу Збройним Силам танків, створивши так звану "танкову коаліцію". Зокрема, йдеться про надання ЗСУ американських танків Abrams, німецьких – Leopard та британських – Challenger.

Зараз тривають перемовини стосовно надання нашій державі винищувачів F-16. Очевидно, що уже ні в кого немає сумнівів, що у недалекій перспективі Повітряні сили отримають цю авіацію.