Справи про розкрадання мільйонів доларів розглядалися нереформованими судами нижчої інстанції нарівні зі справами про дрібні злочини, що уповільнювало процес і дозволяло процвітати корупції, розмірковує виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин для Al Jazeera.

Читайте також: З'явилися нові деталі справи щодо незаконних офшорних махінацій олігархів з оточення Януковича

Експерт пояснює, що корупціонери, активи яких заморожені, часто використовують недореформовані суди для тимчасового скасування наказів про арешт цих активів в Україні і за кордоном, щоб потім їх продати.

Юрчишин вказує як ще одну причину невдач із поверненням держкоштів в Україну. Вона полягає в тому, що правоохоронні органи надавали докази проти людей, звинувачених у корупції, докази недостатньо швидко.

У січні 2016 року Європейський суд загальної юрисдикції в Люксембурзі змушений був скасувати заморожування активів та економічних ресурсів п'яти українців через відсутність інформації, яка б могла підтвердити, що мова йде про привласнених державних коштів, які були незаконно виведені з України, йдеться у публікації.

Чим більше часу буде потрібно для того, щоб довести, що ці активи були вкрадені в України, тим нижча ймовірність їх повернення до бюджету країни,
підкреслив аналітик.

На його думку, надії повернути активи, які встигли змінити власників, немає.

Нагадаємо, нещодавно Al Jazeera оприлюднив розслідування про те, що опальні українські олігархи Олександр Онищенко, Павло Фукс і Сергій Курченко взяли участь в угоді щодо незаконних активів на суму у 1,5 мільярда доларів. Після чого Онищенко заявив про намір подати до суду на видання через матеріал про свою причетність до фінансових оборудок.

Згодом, у новому розслідуванні журналісти телеканалу Al Jazeera з'ясували, що вивести нагробовані мільярди з України президенту-втікачу Януковичу нібито допомогла інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine), головою ради директорів якої до 2014 року екс-очільниця Нацбанку Валерія Гонтарева.