Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу зазначив, що усе має відбуватися у консультаціях з українською державою. Про це він повідомив під час брифінгу в п'ятницю, 7 січня.
Читайте також Закликали Росію до деескалації: Столтенберг поговорив із президентом Фінляндії
НАТО залучиться до діалогу по суті, але також ми маємо бути готовими до того, що дипломатія зазнає поразки,
– сказав Єнс Столтенберг.
"Наступна агресія проти України матиме наслідки та багато коштуватиме Росії. Ми продовжуємо бути разом з Україною, повністю підтримуючи її суверенітет і незалежність", – додав політик.
НАТО допускає військовий конфлікт
За словами генсека, російські солдати продовжують своє нарощення біля України. В Альянсі бачать:
- артилерію;
- війська;
- прилади для ведення електронної боротьби.
Коли все це об'єднане з російською риторикою, коли вони не погоджуються з нашими вимогами. Якщо це все поєднати, то це надсилає нам меседж, що це ризик нового військового конфлікту в Європі,
– підсумував він.
Загроза вторгнення Росії в Україну
- Ще в жовтні 2021 року в західних ЗМІ почали публікувати інформацію про те, що Росія стягує війська до кордону з Україною та готується до повномасштабного вторгнення. ГУР підтвердило це, уточнивши, що ворог може напасти наприкінці січня – у лютому 2022 року.
- Світ обіцяє Москві потужні санкції у випадку агресії щодо України – під удар потрапить газопровід "Північний потік-2" та участь Росії у системі міжнародних платежів SWIFT.
- Кремль намагається шантажувати міжнародну спільноту через ультиматуми США та НАТО й оприлюднення переліку "гарантій безпеки", серед яких заборона Україні стати членом Альянсу.
- Олексій Данілов повідомив, що російських військ під українським кордоном зараз менше, ніж під час навчань "Захід-2021" у квітні 2021 року. Він переконаний, що ймовірність вторгнення низька.