Така ситуація не повинна була взагалі відбутись. Так вважає депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс.

Читайте також Зовсім інша гра і правила, – євродепутат про постачання газу після запуску "Північного потоку-2"

Ауштрявічюс: Я бачу 10 можливих сценаріїв для компенсації

За його словами, Німеччині необхідно знайти спосіб і інструменти, як компенсувати свою помилку.

Це величезна геополітична помилка, яку зробив Берлін,
– наголосив Ауштрявічюс.

Він зауважив, що є низка варіантів, як саме країна могла б виправитись: використати або європейські інвестиції в альтернативну енергетику, або інші інвестиції в енергетичну чи газову систему України, інтегруючи її з Європейським Союзом. Можливо, мовитиметься і про фінансові компенсації.

"Це може стати об'єктом переговорів. Здається, все "на столі". Настане час і про це потрібно буде серйозно поговорити. Я бачу понад 10 можливих сценаріїв, як це може відбуватись на практиці", – відзначив євродепутат.

Що таке "Північний потік-2"?

Це російський газопровід, який, за задумом, повинен проходити через 5 країн. "Північний потік-2" будують в обхід України. Він готовий на понад 90%. Його запуск загрожує нашій державі, адже вона може втрачати щороку 1,5 мільярда доларів.

Є багато варіантів, на думку Аштрявічюса, як ЄС зможе реагувати на ситуацію, яка складеться. "Це реально і про це потрібно говорити, а не мовчати. "Північний потік-2" побудували зі стратегічним потенціалом, взаємодією", – він додав.

Інтерв'ю з Ауштрявічюсом: дивіться відео

Компенсації для України через запуск газопроводу: коротко

  • Сполучені Штати Америки та Німеччина почали обговорювати компенсації для України після запуску російського газопроводу.
  • Попри це, російський правозахисник Марк Фейгін вважає, що нашій державі не варто розраховувати на Німеччину.
  • За словами очільника Центру протидії корупції Віталій Шабуніна, тільки від України залежить, чи їй допоможуть союзники.