Що відбувається з "Ашан"

"Ашан рітейл Росія" стверджує, що не планує припиняти діяльність на території країни-агресора і навіть збирається розвивати нові напрямки роботи, передають російські ЗМІ.

Читайте також Мільярди доларів за вихід з Росії: яких збитків зазнають іноземні компанії

Відповідну заяву "Ашан" зробив на тлі останніх новин про угоди на ринку нерухомості. Раніше стало відомо, що французька компанія Ceetrus, що входить до групи Auchan Holding, завершила угоду з продажу російських активів.

Компанія нагадує, що розділення прав власності на об'єкти нерухомості "Ашана" в Росії відбулося ще у 2012 році: з того часу права власності на торгові галереї у власних об'єктах рітейлера були оформлені на іншу компанію.

Зміна засновників, як і будь-які інші структурні чи організаційні зміни, що відбуваються у сторонніх компаніях, ніяк не впливають на діяльність компанії "Ашан" у Росії,
– стверджують у компанії.

Рітейлер також нагадує, що з 2023 року "Ашан ритейл Росія" працює на російському ринку автономно від материнської компанії.

Скандал навколо "Ашан": деталі

  • У 2023 році в результаті журналістського розслідування було виявлено, що російські філії "Ашану" брали участь у постачанні товарів російським військовим на тимчасово окуповані території України та залученні своїх співробітників до мобілізації.
  • Журналісти виявили, що ці постачання маскувались під "гуманітарну допомогу" та включали як продукти зі складів "Ашану", так і товари, зібрані волонтерами окупантів у російських магазинах цієї мережі.
  • За словами керівництва "Ашану", вище керівництво гіпермаркету не мало інформації про постачання продуктів російській армії.