Що відомо про вилучені літаки
Авіаційна компанія "Ільюшин Фінанс Ко." є частиною державної корпорації "Ростех" та має важливе значення у російській авіаційній сфері. Вона спеціалізується на лізингу, управлінні та обслуговуванні літаків, виготовлених на авіаційних заводах Росії.
Читайте також Дерипаска намагався вивести з-під санкцій 1,5 мільярда доларів: хто завадив росіянину
До початку та під час повномасштабного вторгнення АТ "Ільюшн Фінанс Ко." системно співпрацює з вищим політичним керівництвом Росії та приймає участь в матеріально технічному забезпеченні збройній агресії Росії шляхом постачання літаків та комплектуючих на користь силових відомств та структурних підрозділів Міністерства оборони Росії,
– йдеться у повідомленні Мін'юсту.
Компанія також бере участь у забезпеченні матеріальних та технічних потреб російських військових сил та інших силових структур через постачання літаків та комплектуючих.
Відтак, вищий антикорупційний суд рішенням від 15 травня 2024 року задовольнив позов Міністерства юстиції України до АТ "Ільюшин Фінанс Ко." про вилучення літаків із російської власності.
Росіяни відновлюють виробництво військових літаків
У Хабаровській області Росії активно виробляють літаки, зокрема Су-35 та Су-57. Заводи працюють у режимі 24/7.
Російські виробники зіткнулися з певними труднощами у виробництві цих літаків, а також потребують розвитку виробництва Су-34, які активно використовуються українськими військами. Росіяни прагнуть вирішити проблему з виробництвом Су-35 та Су-57, але максимум, що вони можуть випускати, це 15-20 літаків на рік, включаючи Су-34.